» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman İstanbulspor Maçını Değerlendirdi
17 Ocak 2018 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman, İstanbulspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.
İlk olarak maçı değerlendiren Aykut Kocaman, “Temel amaç turu geçmek; lig öncesinde yıpranmamaya çalışmak ve 2-0'lık ilk maçın kazanımıyla genç oyuncuların kazanımını görmekti. İlk maçta da İstanbulspor neler yapabileceği konusunda önemli mesajlar vermişti. Topun hakimiyetini ele geçirmek gerekiyordu. Kalitemizi ortaya koyabilmek adına önemliydi. Oyunu istediğimiz tarafa çektikten sonra gelen gol de kazanma alışkanlığı anlamında iyi oldu. İkinci yarı bizim için anlamlı oldu” dedi.
Eljif Elmas hakkında da konuşan Kocaman, “Konular daha çok Eljif Elmas üzerine gerçekleşiyor ama bu doğru değil. Genel bir değerlendirme yapacağız. Bu değerlendirme pek çok oyuncu için geçerli olabilir” ifadelerine değindi.
Yiğithan'ın sakatlığı değerlendiren Kocaman, “Çok üzüldüm. Onun adına ve Kulübümüz adına Yiğithan çok doğru bir transferdi. Tanıdığı bir antrenörle oynama imkanı bulursa; büyük ihtimal de bulacaktır. Antrenör onu çok istemişti. Maçın başında sakatlanması kötü oldu. Kendisine de şifa diliyorum” şeklinde konuştu.
Son olarak İstanbulspor’un maç öncesinde yaptığı forma jestiyle ilgili konuşan Kocaman, “Çok uzun yıllarım geçti İstanbulspor'da. Fenerbahçe'den sonra bize kucak açan bir yer. Şaşalı günler de geçirdik. Gerçek anlamda kalbimde yeri olan bir yer” diyerek sözlerini noktaladı.
Basın toplantısı
Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak maçı değerlendiren Aykut Kocaman, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İlk olarak maçı değerlendiren Kocaman, “İlk maçtaki kazanımı tura çevirmekti. Ana amacımız buydu. Bunu başardık. Son derece iyi oldu. İstanbulspor ilk maçta da çetin ceviz olduğunu göstermişti. Bu maçta da özellikle ilk yarı çok organize oynadılar. Öndeki baskımızla onların çıkış planlarını engelleyemedik. İnisiyatif onların elindeydi. İki net gol pozisyonu bulduk. Değerlendirsek maçı kıracaktı. İkinci yarı yapmamız gereken tek şey vardı; kalitemizi ortaya koyabilmemiz için topun bizde kalma süresini uzatmamız ve onları oyundan düşürmemiz gerekiyordu. Bunu başardık. Maçın sonlarına doğru kontrol tamamen bizim elimizdeydi. Son dakikalarda gelen gol kazanma alışkanlığı adına ileriki maçlarda yardımcı olacak, moral verecek bir durum yarattı” dedi.
Sezonun ikinci yarısının son derece zorlu geçeceğine değinen Aykut hoca, “Zorlu bir periyot olacak. Bu saatten sonra ne fikstürü değiştirme şansımız var ne de başka bir şey… Tek yapabileceğimiz, sezonun sonunda kalanların üzerine oyun adına bir şeyler ekleyebilmek. Sonuca gitme yolundaki arzulu oyun… Dilerim her şey düşündüğümüze yakın olur” diye konuştu.
Son olarak Yiğithan’ın sakatlığıyla ilgili de konuşan Kocaman, “Çok taze. Bir kas sakatlığı. Derecesini ve süresini bilme şansımız yok. Çok üzgünüm. Geçen sezon kendisiyle çalışmış bir hocanın onu istemesi büyük bir şanstı. Bu sakatlık hem onun için hem de bizim için büyük şanssızlık oldu” ifadelerine değindi.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıkları tamamlandı
    »    
Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıkları sürüyor
    »    
Aytemiz Alanyaspor maçı hazırlıkları başladı
    »    
Aytemiz Alanyaspor maçının deplasman biletleri satışa çıkıyor
    »    
U13 Takımımız, 23 Nisan Uluslararası Spor Turnuvası’nda mücadele ediyor
    »    
Galatasaray maçı hazırlıkları sürüyor
    »    
Fenerbahçe 10-0 Brimsdown FC (U16 Hazırlık Maçı)
    »    
Hazırlıklar sürüyor
    »    
14 Yaş Altı Futbol Takımımıza sosyal medya eğitimi verildi
    »    
Galatasaray maçı hazırlıkları başladı
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1