» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
"Müzemize Bir Kupa Daha Kazandırdığımız İçin Gururluyuz"
06 Ekim 2017 Cuma 10:00
12
14
16
18
Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın oyuncuları Melih Mahmutoğlu, Luigi Datome, Barış Hersek ve Ahmet Düverioğlu, Cumhurbaşkanlığı Kupası zaferinin ardından Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ve Barış Yalçınsoy’un sunduğu “Güncel” programına konuk oldular.
Cumhurbaşkanlığı Kupası gibi önemli bir kupayla sezona başlamanın önemine değinen basketbolcularımız, takım içerisindeki aile ortamının da başarılara katkı yaptığı ifade ettiler.
Melih Mahmutoğlu: “Böyle özel bir kupayla sezona başlamak önemliydi”
“Bizim için sezona kupayla başlamak önemliydi. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var ve uyum süreci söz konusu ama her şey sahada göründüğü gibi iyi gidiyor. Eksiklerimiz var ama bunları zamanla kapatarak daha iyi duruma geleceğiz. Böyle özel bir kupayla sezona başlamak önemliydi. Takımın güveni açısından ihtiyacımız olan bir kupaydı. Güzel de bir atmosfer vardı. Mutluyuz ve inşallah sezonu kupalarla tamamlarız.”
“Bütün sezon bu şekilde mücadele edeceğiz. Geniş bir kadroya sahibiz. Herkes oynayacak durumda ve her oyuncu katkı veriyor. Dün de aynı şekilde oldu.  Maça iyi başladık ve iyi bitirdik. Banvit iyi bir takım ve ancak biz konuştuğumuz her şeyi dün sahaya yansıttık. Maç bizim kontrolümüzdeydi. Cumartesi günü Banvit ile lig maçımız var ve aynı şekilde o maça da konsantre olacağız."
“Her zaman taraftarımıza ihtiyacımız var. Dünkü maçta seyircimiz harika bir atmosfer yaratmıştı. Bu sezon bu takıma gelen oyuncular da taraftarımızı gördü ve heyecanlıydılar. Cumartesi günü Türkiye Ligi’ne başlıyoruz. O maça da bütün seyircimizi Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’na bekliyoruz.”
“Sakatlıksız bir sezon olsun istiyoruz. İnşallah tüm kupaları kaldırmak nasip olur.”
“Biz iyi bir takımız. Buraya gelen her oyuncu Fenerbahçe camiasının büyüklüğünün farkında. Yeni gelen arkadaşlarımızla da hemen kaynaştık. Kalinic ve Ali Muhammed en kısa zamanda takımla olacaktır. Aynı şekilde Yılmaz Mete ağabeyimizi de bir an önce aramızda görmek istiyoruz. İnşallah kupaları kaldırırız.”
“Takım içindeki ortam harika. Önemli olan çabuk adapte olmaktır. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Hepsi kariyerli ve karakterli oyuncular. Biz burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu sayede kupalar ve zaferler geliyor. Böyle bir kulübün, böyle bir takımın, böyle bir arkadaş grubunun içinde olduğum için çok mutluyum. Bütün arkadaşlarımın da böyle hissettiğine eminim. Bir burada bir aileyiz ve bu aileyi seviyoruz. Takım olmak her şeyden önemli. İnşallah hak ettiğimiz başarıları yakalamaya devam edeceğiz."
“Üst üste önemli maçlarımız var ve bu maçları kaybetmek takım için kötü oluyor. Ancak bu noktada bir takım olmak ve bu şekilde hareket etmek çok önemli. Uzun bir sezon ve mutlaka iniş/çıkışlar olacaktır. Önemli olan kulübümüzün ve taraftarımızın arkamızda olmasıdır. Kötü sonuçlar üzerinde durmamak gerekiyor ve çabucak toparlamak çok önemli."
“Zorlu maçlar bizi bekliyor. Kolay maç artık yok. İyi takımlarla oynuyoruz. Önemli olan iyi konsantre olmak. Bu seviyede ne kadar konsantre olursak bizim için avantaj. Cumhurbaşkanlığı Kupası, bizim için iyi bir motivasyon oldu. Umarım iyi başlarız ve sonunu da iyi getiririz. Takım olarak bu seviyede kalmak ve maçın başından sonuna kadar mücadele etmek kilit nokta olacaktır.” 
Luigi Datome: “Müzemize bir kupa daha getirdiğimiz için gurur duyuyoruz”
“Yeni sezona kupayla başlamak çok önemliydi. Banvit iyi bir takım ve kaliteli oyuncuları var. Fenerbahçe’ye yeni bir kupa daha getirdik ve bu gurur verici. Önümüzde büyük hedefler var. Sezon içerisinde 70’ten fazla amaç oynayacağız. Yeni kupalar getirmek istiyoruz.”
“Bu sadece benim başarım değil, takım arkadaşlarımın da başarısıdır. Önemli olan benim MVP olmam değil. Her zaman motiveyim. Dediğim gibi önümüzde çok büyük hedefler var ve bunlar için mücadelemiz devam edecek."
“Geçen sene olduğu gibi bu sene de zor olacak. Tek fark şampiyon olarak sezona başlamamız. Rakiplerimiz ekstra motive olacak. Bizim yapmamız gereken şey; çok çalışarak iyi bir basketbol sergilemek. Rakiplerimizi ciddiye almamız gerekiyor. Küçük hatalarla maçlar kaybedilebiliyor. Bu nedenle çok çalışmalıyız.”
“Yeni gelen arkadaşlarımızın hepsi tecrübeli. Yeni sisteme de hazırlar. Yeni bir ülke, yeni bir şehir ve yeni bir sisteme girmek kolay değil ama doğru yolda ilerliyorlar. Bu uzun sezonda bize çok fazla katkıları olacaktır. Hepsi kaliteli isimler.”
“Takım içindeki atmosfer harika. Geçen sezondan bahsetmek istiyorum: İniş çıkışların olduğu bir dönemden geçmiştik ve en önemlisi de o dönemlerde birbirimizle olan iletişim idi. Biz her zaman birbirimize güvendik ve birbirimizi savunduk. İnşallah bu sene de güzel şeyler olur ama ben inanıyorum ki kötü şeyler olsa da biz bir takım olarak yolumuza devam edeceğiz.”
Barış Hersek: “Taraftarımızın desteğiyle bu kupayı kazandık”
“Sezona güzel bir kupayla başladık. Geçtiğimiz sezona da bu şekilde başlamıştık. Yoğun bir dönem bizi bekliyor. Şu an için inanılmaz bir uyum söz konusu, bunu dünkü maçta da gösterdik. Taraftarımızın da desteğiyle bu kupayı müzemize getirdik.”
“Yoğun maç trafiğinin yanı sıra antrenman ve seyahat programımız da yoğun. Zadar Turnuvası’nda tam takım olduk ve güzel bir dönem geçirdik.  Geçen seneki başarıları tekrar edeceğimizi hatta daha da ileriye gideceğimizi düşünüyorum.”
“Ahmet, çok enerjik bir insan. Bize enerji veriyor. Takım olarak güzel bir enerjimiz var. Kulübümüzün sağladığı imkânlar zaten harika, taraftarımız da bizi bırakmıyor ve bu sayede kupalar geliyor. Bu aile ortamını korumak istiyoruz.”
“Biz her zaman ayağa kalkıp yolumuza devam etmesini bildik. Başarısızlıklarımızdan nasıl başarılı olacağımızı çıkartarak yolumuza devam ediyoruz.”
Ahmet Düverioğlu: “Bu kupa motivasyonumuza katkı yapacak”
“Sezona kupayla başlamak motivasyon kaynağıdır. Seyircimizin de yarattığı atmosfer harikaydı. Taraftarımızı özlemiştik. Tabii önümüzde uzun bir sezon var ve elimizden geleni yaparak tüm kupaları almak istiyoruz.”
“Banvit ile Cumartesi günü lig maçında karşılaşacağız.  Hatalarımıza bakıp tekrarlamamaya çalışacağız. Sezon başlıyor ve her maç bizim için çok önemli.”
“Takım olarak enerjimiz harika. Ben bu takımın bir parçası olduğum için çok mutluyum.”
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova’ya konuk oluyor
    »    
Fenerbahçe Beko 76-67 Buducnost Voli
    »    
Fenerbahçe Beko’nun konuğu Barcelona Lassa
    »    
Fenerbahçe 83-70 Botaş
    »    
Fenerbahçe Beko 90-73 Bahçeşehir Koleji
    »    
Potanın Kraliçeleri USK Prag’ı konuk ediyor
    »    
Fenerbahçe Beko Madrid deplasmanında
    »    
USK Prag 76-54 Fenerbahçe
    »    
Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız Türkiye Kupası’nda yarı finale yükseldi
    »    
2019 Kadınlar Türkiye Kupası’nda rakibimiz Galatasaray
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1