» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Luigi Datome: "Bu karşılaşmadan çıkaracağımız dersler var"
15 Şubat 2018 Perşembe 11:00
12
14
16
18

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın oyuncularından Luigi Datome, Anadolu Efes maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Sözlerine karşılaşmayı değerlendirerek başlayan Luigi Datome, “İlk olarak Anadolu Efes’i tebrik etmek istiyorum. Çok iyi oynadılar. Zor atışlar oldu ve iyi yüzdeleri vardı. Hücum/ribaund eşleşmelerinde daha iyi kontrol edebilirdik. Bunun için kendi açımdan üzgün olduğumu söylemek istiyorum. Anadolu Efes’i bir kez daha tebrik ediyorum. Geçen sene de çeyrek finalde yine aynı pozisyondaydık ama ben takıma güveniyorum. Çok iyi bir takımız ve önümüzde çok önemli hedeflerimiz var. Hatalarımızdan öğrenecek çok şeyimiz de var. Oynamamız gerektiği gibi oynamadık. İyi şekilde anlarsak bizim için iyi bir ders olabilir. Bir şey daha söylemek istiyorum: Türkiye’de üçüncü yılım ve herkesin şunu bilmesini istiyorum; hem rakibimize, hem maça, hem hakemlere...herkese saygı duyuyorum.  Hakemlere karşı bugüne kadar da hep saygılı oldum. Oyunculara da maç içerisinde hakemlerle konuşma fırsatı verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Bugün bu pek mümkün olmadı, çünkü hakemlerle ne kadar çok konuşursam daha çok faul çalma imkanı olabilirdi. Takımın ikinci kaptanıyım ve konuştuğum pozisyonda da ikinci kaptan pozisyonundaydım.  Her zaman konuşma şansımızın olması gerektiğine inanıyorum ve o anda da konuştum. Saygılı olduğumu düşünüyorum. Oyuncuların hakemlerle saygı çerçevesi içerisinde konuşma imkânının olması basketbol adına da çok güzel bir şey. Hakemler de mutlu olmalı, çünkü bu konuşmalar hakemin, oyuncunun o andaki hissiyatını anlaması adına önemli. Şunu da net bir şekilde söylemek istiyorum, yanlış anlaşılma olmasın, kesinlikle maçı hakemler yüzünden kaybetmedik. Sadece bir söz hakkım olduğu için fikirlerimi söylemek istedim.  Anadolu Efes’i tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu tip maçlar çok heyecanlı oluyor ve eminim yarı final ve final çok zevkli olacaktır.” dedi.
Bir basın mensubunun, takımımızın geçtiğimiz sezon yine aynı şekilde elenmesinin ardından sezon sonu EuroLeague Şampiyonu olduğunu hatırlatarak, bu akşamki mağlubiyetin bir totem ile ilgili olup olmadığını sorması üzerineyse, Datome şu şekilde cevap verdi:
Totemsel ya da batıl inanç adına yapmadık. Buna emin olabilirsiniz.”
Son olarak takımın motivasyonunu değerlendiren Datome, “Motivasyon konusunda hiç şüphem yok. Takım motiveydi ama tekrar tekrar aynı takımla oynayınca, bir de bu şekilde kötü hücumlar yapıp hep geriden gelmek zorunda kalıyorsunuz. Tekrar özgüven kazanıyorsunuz ama karşı taraf da çok iyi oynuyor. Motivasyon vardı, tabii ki bir kupa daha evimize getirmek istedik ama olmadı. Oynamamız gereken bu tarz bir maçı,  oynamamız gereken şekilde oynamadık ve tekrar Anadolu Efes’i tebrik ederim.” diyerek sözlerini noktaladı.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Anadolu Efes 86-76 Fenerbahçe Beko
    »    
Final serisinde dördüncü karşılaşma
    »    
Play-off final serisi 4. maçının bilet satışı başladı
    »    
Maurizio Gherardini’den önemli açıklamalar
    »    
FİNAL SERİSİ İKİNCİ MAÇININ BİLET SATIŞI BAŞLADI
    »    
“Bu seri, basketbolu seven herkes için çok heyecanlı maçlara sahne olacak”
    »    
Cenk Renda’dan önemli açıklamalar
    »    
Play-off final serisinde ilk maç
    »    
Zeljko Obradovic ile Nikola Kalinic, Tofaş maçını değerlendirdi
    »    
Play-off final serisinde rakibimiz Anadolu Efes
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1