» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Kulüp Avukatımız Naim Karakaya Davayı Değerlendirdi
12 Ağustos 2017 Cumartesi 11:00
12
14
16
18

Şike Kumpası Davası’nda 15. duruşma yapıldı ve ara kararlar açıklandı. Bir sonraki duruşmayı 8-12 Ocak 2018 tarihine erteleyen mahkeme heyeti, sanıkların tahliye taleplerini reddederken, Fenerbahçe'nin delil toplama talebini kabul etti.
Kulübümüzün ve Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Avukatı Naim Karakaya, duruşmayı ve ara kararları Fenerbahçe Televizyonu'na değerlendirdi:
Bu hafta Pazartesi’den başlayıp, Cuma gününe kadar 5 tam günlük süren duruşma maratonu oldu. Üçüncü 5 günlük duruşma gerçekleşmiş oldu. Bu duruşmada sanıkların sorgularına devam edildi. Sanıklar savunmalarını yapıyorlar. Şu anda toplam 108 sanığımız var bizim bu dosyada.  30’a yakın sanığın önemli bir kısmı tutuklu sanıkların sorguları yapıldı. Bir kısmı tutuksuz sanıkların sorguları yapıldı. Önemli ölçüde sanıkların ağırlıklı olarak Bylock programını kullandıkları tespit edildi. Bu programa nereden bağlandıkları, kaç defa giriş çıkış yaptıkları ve yükledikleri yerin sinyal bilgisi değerlendirildi. Kendi telefonunun orada sinyal verip vermediği üzerine gelen veriler okundu. Sanıklara bu yönde sorular soruldu. Orada bulunup bulunmadıkları, evinin ya da emniyet müdürlüğünün orada olup olmadığı soruldu. Ağırlıklı olarak sanıkların bu program üzerinden haberleştikleri ve bazılarının son derece yüksek sayıda bu programa giriş çıkış yaptıkları anlaşıldı. Mahkeme sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi, herhangi bir tahliye kararı vermedi sanıklar açısından. Şu anda bizim dosyamızda, 19’u Şike Kumpası dosyasından tutuklu, 11’i de diğer dosyalardan tutuklu sanıklar var.  8 kişi hakkında da yakalama emri verilmiş ve şu an firar olan sanıklar var. Bu sanıkları aranmasına devam ediliyor.   Yakalama emirlerinin devamına karar verildi. Mahkeme sanık sorgularının devamına karar verecek. Sanıkların sorguları açısından gönülsüz davrandıkları kanaatindeyiz. Mahkeme de bence benzer bir kanaatte. Mahkeme, sanıklar süreci uzattıkları taktirde bunu susma hakkı olarak kabul edip, yargılamaya devam edeceğini ifade etti. Gelecek celse için birtakım delillerimizin toplanması isteğimiz vardı. Hem Fenerbahçe Spor Kulübü olarak hem Başkanımız Aziz Yıldırım adına taleplerimiz vardı.  O taleplerin bir kısmı kabul gördü. Bir takım verilerin istenmesi ile ilgili taleplerdi. Önemli taleplerimizin bir kısmı kabul gördü. Yeni duruşmanın 8-12 Ocak 2018 tarihinde yine Silivri yerleşkesinden yapılmasına karar verildi. Yargılama bu anlamda bize göre iyi gidiyor. Biz sorularımızı soruyoruz, sanıklara. Sanıkların kumpas olgusuyla ve kumpas düşüncesiyle hareket ettiklerine dair önemli sorular soruyoruz. Onlar da cevaplar vermeye çalışıyorlar. Bu anlamda etkin bir yargılama gerçekleştiriyoruz. Gerek Kulübümüzü gerek yöneticilerimizi iyi bir şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yargılama iyi gidiyor. Bize göre sanıkların tutukluluk hallerinin devamı demek aslında mahkûmiyetleri yönünde de belli işaretler demek. Bu anlamda iyi bir yargılama olduğunu söyleyebilirim."


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Çorum’da Dünya Fenerbahçeliler Günü Kutlandı
    »    
TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZLE
    »    
BAŞKAN ALİ KOÇ’TAN ’CAMİAYA SESLENİŞ’ 24 TEMMUZ SALI FB TV EKRANLARINDA
    »    
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi
    »    
Başkanımız Ali Koç’tan 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü Mesajı
    »    
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç Kombine Merkezinde Taraftarlarımızla Bir Araya Geldi
    »    
Öğrenci Tribünü Kombine Kartlarının Satışına Büyük İlgi
    »    
Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu
    »    
TARAFTARLARIMIZIN DİKKATİNE
    »    
Erkekler İsveç Bayrak Milli Takımımızdan Gümüş, Özlem Becerek’ten Bronz Madalya
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1