» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  

Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
İstanbul Büyükşehir Belediye 1-3 Fenerbahçe
28 Ocak 2017 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

Efeler Ligi 13. hafta açılış maçında İstanbul Büyükşehir Belediye ile karşılaşan Erkek Voleybol Takımımız, setlerini 23-25, 25-21, 25-27, 18-25 önde tamamladığı mücadeleyi 1-3 kazandı ve galibiyet serisini 7'ye çıkararak ligdeki 10. galibiyetini aldı.  
Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde oynanan karşılaşmaya Takımımız; Alen Pajenk, Selçuk Keskin, Alen Sket, Metin Toy, Guillaume Quesque, İbrahim Emet altısı ve libero Mehmet Özbek’le başladı.
Özellikle servislerde yapılan hataların ön plana çıktığı ilk sette ilk teknik mola 5-8 Fenerbahçemizin üstünlüğüyle geçildi. İstanbul Büyükşehir Belediye’nin farkı eritmesine izin vermeyen Takımımız, farkı 4 sayıya çıkararak ikinci teknik molaya da 12-16 önde girdi. Molanın ardından 2 servis sayısı bulan rakip farkı da 2 sayıya indirince Veljko Basic’ten mola geldi: 14-16. Oldukça çekişmeli geçen setin son bölümünde skor 22-22’de eşitlendi. Karşılıkı sayıların ardından Metin’le öne geçen Takımımız, Alen Sket’in sayısıyla da seti 23-25 kazandı: 0-1.
İlk sette olduğu gibi karşılıklı sayılarla başlayan ikinci sette iyi savunmasıyla 3-5 öne geçen Takımımız, rakibin 3 sayılık serisini durduramayınca 6-5 geri düştü. İlk teknik molaya 8-6 geride giren ekibimiz, mücadelenin devamında farkı 1 sayıya indirse de eşitliği yakalayamadı ve ikinci teknik molaya da 16-13 geride girdi. Moladan Metin’in hücum hatasıyla dönen Takımımız, setin son bölümünde yine Metin’in servis sayısıyla farkı 2 sayıya indirdi ve rakibine mola aldırdı: 23-21. Molanın ardından Price’ın hücumunu durduramayan ve Kadir’in bloğunu geçemeyen ekibimiz seti 25-21 kaybetti: 1-1.
Metin Toy’un hücum sayısıyla başlayan üçüncü sette Pajenk ve Metin’in hatalarının ardından Sket’le eşitliği yakalayan ekibimiz, karşılıklı sayıların ardından ilk teknik molaya Quesque’nin sayısı ve Matic’in hatasıyla 5-8 önde girdi. Metin’in smaç servis sayısıyla süren oyunda 11-11’de yakalanan eşitliğin ardından İbrahim’in bloğundan auta seken top sonucu skor 12-11’e geldi. Bu bölümün ardından Metin, İbrahim ve Selçuk’un elinden gelen 3 sayılık seriyle 12-14 öne geçen Takımımız, ikinci teknik molaya 13-16 önde girdi. 18-18 eşitliğin ardından rakip blokları geçmekte zorlanan ekibimiz, 24-21 geri düştü. Sket ve Metin’in sayılarıyla 24-24’te eşitliği yakalayan ekibimiz, Pajenk’in servis hatasıyla bir kez daha geri düştü: 25-24. Uzun rallinin ardından Sket’le tekrar eşitliği yakalayan Fenerbahçemiz, Metin’in sayısıyla da seti 25-27 kazandı: 1-2.
Dördüncü sette Metin ve Sket’in hücumlarıyla sayılar üreten Fenerbahçemiz, Selçuk ve Alperay’ın da iyi savunmasıyla skor avantajını eline geçirdi ve ilk teknik molaya 5-8 önde girdi. İlerleyen bölümde rakibini tam anlamıyla domine eden Takımımız ikinci teknik molaya da 11-16 önde girdi. 7-1’lik seriyle skoru farkını 10 sayıya çıkaran Fenerbahçemiz, skoru 12-22 yaptı. Kalan bölümü de iyi değerlendiren Takımımız; seti 18-25, maçı da 3-1 kazandı.
Salon: Haldun Alagaş

Hakemler: Erdal Akıncı, Ramazan Demiröz

İstanbul Büyükşehir Belediye: Caner Peksen, Siarhei Antanovich, Özkan Hayırlı, Arslan Ekşi, William Price, Tomi Coskovic, Mert Matic, Kadir Cin, Burak Mert (L), Erdem Sonat (L).

Fenerbahçe: Selçuk Keskin, Alen Pajenk, Sabit Karaağaç, Alen Sket, Guillaume Quesque, Metehan Baş, İbrahim Emet, Metin Toy, Oğulcan Yatgın, Mehmet Özbek (L), Alperay Demirciler (L).

Setler: 23-25, 25-21, 25-27, 18-25

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Fenerbahçe Yıldız Kız Voleybol Takımımızdan Bronz Madalya
    »    
Fenerbahçe 2-3 Galatasaray (Yıldız Kız Voleybol Türkiye Şampiyonası)
    »    
Fenerbahçe 3-1 Halkbank (Genç Kızlar Türkiye Voleybol Şampiyonası)
    »    
Genç Erkek Voleybol Takımımız Grubunu Lider Tamamladı
    »    
Sarı Melekler Galatasaray Karşısında
    »    
Fenerbahçe 3-1 Galatasaray
    »    
Sarı Melekler Galatasaray’ı Konuk Ediyor
    »    
Fenerbahçe 3-0 Afyon Belediye Yüntaş
    »    
Erkek Voleybol Takımımız, Afyon Belediye Yüntaş’ı Ağırlıyor
    »    
Altınyurt 2-3 Fenerbahçe(Genç Kız Voleybol)
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1