» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Kulüp Avukatımız Naim Karakaya Davayı Değerlendirdi
24 Temmuz 2018 Salı 09:00
12
14
16
18

Fenerbahçemize kumpas kuranların yargılandığı davanın 6. duruşma haftası bugün başlarken, Kulüp Avukatlarımızdan Naim Karakaya, davanın ilk gününü Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirdi.
Sanıkların sorgularının devam ettiğini ifade eden Kulüp Avukatlarımızdan Naim Karakaya, "Bu hafta Cuma'ya kadar altıncı 5 günlük celse başlıyor. Fenerbahçemiz adına hem Kulübün hem derneğin hem de Fenerium'un temsili amacıyla mağdur ve müdahil olarak bulunuyoruz. Bu davada 107 sanık yargılanıyor; ağırlıklı olarak kolluk kuvvetleri, emniyet kuvvetleri, gazeteciler avukatlar... Bu sanıklardan 25'i bugüne kadar tutuklu. Bugün dahil olmak üzere 51 sanık dinlendi. Bugün 3 sanık daha dinlendi. Yargılama sanıkların sorgularıyla devam ediyor. Biz bu sorgulara kulübümüzün ve bu süreçte yaşadığı maddi, manevi mağduriyetleri ifade etmek adına ve bunun bir kumpas olduğunu, kumpas olgusu içerisinde hareket edildiği, adalet düşüncesiyle hareket edilmediği düşüncesiyle sanıklara çapraz sorgu ya da doğrudan soru diyeceğimiz soruları yöneltiyoruz. İlk günden beri söylediğimiz şekilde Fenerbahçe kumpasını gerçekleştiren herkesten hukuk yoluyla, devlet eliyle hesap soracağına olan inancımız, güvencemiz tamdır. Kulübün yaşadığı bu mağduriyeti, uğradığı zararı ortaya koymak adına Temmuz 2011'den bu yana verdiği hukuki mücadele devam edecektir. Daha önceki dosyada avukatlık yapan Orhan Erdemli'nin etkin pişmanlık kapsamında söylediği cümleler, itirafları bir önceki celseye damgasını vurmuştu. İtiraflarıyla buradaki kumpas olgusunu ifade eden sanıklardan biri olmuştu. Yargılama bu anlamda önemli ve çarpıcı bilgilerle devam ediyor. Bugün de önemli bilgiler elde edildi. Bundan sonra da bu bilgilerin artarak devam etmesini bekliyoruz" dedi.
Mayıs ayında görülen son duruşmada FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in 19 yıl avukatlığını yapan sanıklardan Orhan Erdemli, Fenerbahçe'ye kumpas kurulduğunu mahkemede itiraf etmişti. 5. duruşma haftasında sanıkların savunmalarının alındığı sırada, sanıklardan Orhan Erdemli savunmasında, "FETÖ’nün yargı ve emniyetteki üyelerinin kumpasıyla, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer yöneticilere operasyon yapıldı Firari savcılar Fikret Seçen ve Zekeriya Öz ile firari avukatlar Halil İbrahim Koca ve Cemalettin Mutlu koordineli bir şekilde çalıştı " demişti.
Sanık Orhan Erdemli, 3 Temmuz sürecinde operasyonu yapan emniyetçilere bunun hukuk dışı olduğunu aktardığını iddia ederek, o dönemde gözaltına alınan sanıklara "Aziz Yıldırım'ı verin, akşama evdesiniz." denildiğini duyduğunu da mahkemede beyan etmişti.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
“Ata’ya Saygı” bayrak koşusu 19 Mayıs’ta Anıtkabir’de tamamlandı
    »    
Fenerbahçe Koleji’nde Topraksız Tarım konulu konferans gerçekleştirildi
    »    
19 Mayıs 100. Yıl Sergisi açıldı
    »    
Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimiz 100.yıl 19 Mayıs Gençlik Oyunları’na ev sahipliği yaptı
    »    
Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu sürüyor
    »    
Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu sürüyor
    »    
Bodrum Fenerbahçeliler Derneğimiz, Koray Şener anısına kütüphane açtı
    »    
Yüksek Divan Kurulu Toplantımız 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak
    »    
11. celse sonunda ara kararlar açıklandı
    »    
Masa Tenisi Süper Ligi 5. etap maçları Yalova’da yapıldı
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1