» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
FSO Futbol Turnuvası’nın Sürpriz Konukları Kameni ve Isla Oldu
05 Ağustos 2017 Cumartesi 10:00
12
14
16
18

Fenerbahçe Spor Okullarımızın Türkiye genelindeki futbol okulları arasında yıl içinde oynanan bölgesel turnuvalarda şampiyon olmuş 20 okuldan 400 sporcumuzun katıldığı ve doğal çim sahada, ilk kez düzenlenen Fenerbahçe Spor Okulları Türkiye Futbol Şampiyonası bugün Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimizde gerçekleştirildi. Turnuvanın sürpriz konukları ise Idriss Carlos Kameni ve Mauricio Isla oldu.

Turnuvaya Denizli / Pamukkale, Düzce, Iğdır, Eskişehir, İstanbul / Bahçelievler, Ankara / Keçiören, Tuzla, Manisa, Hatay / İskenderun, Burdur, Çanakkale / Merkez, Gaziantep, İstanbul / Sultanbeyli, Malatya, Adana, Bodrum, Afyon, Antalya / Manavgat, Balıkesir / Edremit ve Kayseri Spor Okullarımızın takımları katıldı.

Turnuvayı Idriss Carlos Kameni ve Mauricio Isla’nın yanı sıra Futbol Altyapı Gençlik Geliştirme Programı Koordinatörümüz Müjdat Yetkiner, Fenerbahçe Spor Okulları Genel Koordinatörü Banu Dizdar, futbol altyapı antrenörlerimiz, veliler ve sporcuların yakınları takip etti. Müjdat Yetkiner, turnuvaya sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Kameni ve Isla’ya organizasyonlarıyla ilgili bilgiler verdi.

FB TV’ye açıklamalar yapan Kameni, “Gerçekten çok güzel bir organizasyon. Burada olmak bizim için de mutluluk verici. Fenerbahçe’nin böyle bir organizasyon yapması çok güzel.  Oyuncu seçimleri sadece büyük şehirlerle sınırlı kalmamalı. Bu Fenerbahçe için, böyle büyük kulüpler için yeterli olmaz. Küçük şehirlerdeki oyuncuları da keşfetmek için oralara da ulaşılmalı. Fenerbahçe de gördüğüm kadarıyla tüm Türkiye’deki çocukları burada toplamış. Biz de bu final döneminde buradayız. Bu Fenerbahçe markasını yüceltir. Onlar da yeteneklerini gösterme fırsatı buluyorlar. Herkesin her an futbol okullarına ulaşabilme imkanı olmuyor. Kulübün geleceği bu çocuklar zaten” dedi.

Isla ise, “Hepimiz bu noktalardan geldik. Hepimiz çocuk yaşlarımızdan beri dünyanın en büyük kulüplerinde olmanın hayalini kurduk. Zaten ben de şu anda Türkiye’nin en büyük kulüplerinden birinde forma giyiyorum. Burada en önemli nokta ailenin onlara yardım. Tabii ki çalışmak da çok önemli. Çok çalışmaları ve isteklerini hiçbir zaman kaybetmemeleri lazım. Ben futbola 5-6 yaşlarında aynı şu anda gördüğünüz küçük kardeşlerimiz gibi başladım. Ben de onlar gibi bu yaşlardan geçtim ve bu noktalardan başladım. Biz de onları, sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek mutlu etmek istedik. Çocuklarla birlikte oldum çok mutluyum” dedi.
Gün boyunca süren maçlar sonunda dev organizasyon akşam saatlerinde yapılan ödül töreni ile son buldu. Fenerbahçe Spor Okulları Türkiye Futbol Şampiyonası’nda 2007-2008 kategorisinde Bahçelievler birinci, İskenderun ikinci, Düzce üçüncü, Çanakkale dördüncü oldu. 2005-2006 kategorisinde ise Kayseri birinci, Malatya ikinci, Adana üçüncü, Bahçelievler dördüncü sırayı aldı.  Sporcu adaylarına ödüllerini de Fenerbahçe Spor Okulları Genel Koordinatörü Banu Dizdar ile futbol altyapı antrenörlerimiz verdi.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Fenerbahçemiz, Feyenoord’u Ağırlıyor
    »    
Profesyonel Futbol Takımımıza VAR Eğitimi Verildi
    »    
Fenerbahçe 3-0 Fulham FC (Hazırlık maçı)
    »    
adidas’tan 2018 - 2019 sezonu Fenerbahçe formaları
    »    
Fenerbahçemiz, Hazırlık Maçında Fulham’la Karşılaşıyor
    »    
Damien Comolli: "Kadroyu daha iyi noktaya getirebilmek için her şeyi yapmaya hazırız"
    »    
Antrenmandan Notlar
    »    
Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı
    »    
Giuliano Victor De Paula: "Hedefim her zaman bir öncekinden daha iyisini başarmaktır"
    »    
Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1