» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Fenerbahçeli Sporcular Derneği’nden Açıklama
18 Kasım 2016 Cuma 10:00
12
14
16
18

Fenerbahçeli Sporcular Derneği adına bir açıklama yapan Dernek Başkanı Ünal Uyguç şunları söyledi:

"Bizler Üyesi olmaktan onur duyduğumuz ve yıllarca Fenerbahçe formasını şerefle taşımış eski Fenerbahçeli sporcular olarak, son zamanlarda diğer spor branşlarında kazanılan süper başarıları göz ardı ederek, sadece Futbol Şubemizdeki kısa dönem başarısızlıklardan faydalanarak kara bir tablo çıkarmaya çalışan bazı kötü niyetli kişileri şiddetle kınıyoruz.

Şüphesiz ki, 2016-2017 Futbol Ligi Sezonunun hemen başında alınan kötü sonuçlar bizleri de son derece üzmüştür, Ancak bu başarısızlıklar hiç bir zaman Sayın Başkanımız olmak üzere Yönetim Kurulumuza ve Futbol Takımımıza olan inancımızı ve güvenimizi sarsmamıştır. Nitekim, Futbol Takımımızın geçen sezon içerisinde hem Avrupa Ligi grup maçlarında hem de Türkiye Süper Ligi'nde kazandığı başarılarla bizlere ne kadar haklı olduğumuzu göstermiştir.

Sevgili Fenerbahçeliler, lig uzun bir maratondur. Futbol, sportif bir oyundur. Tabidir ki sporda özellikle futbolda kazanmak da vardır, kaybetmek de. Mühim olan kazanmayı da kaybetmeyi de hazmedecek olgunlukta olabilmektir. Kulübümüzün 110 yıllık kültürü de bunu gerektirmektedir. Gerçek Fenerbahçe taraftarı asla takımına küsmez. İyi günde, kötü günde Başkanına, Yönetimine ve Sporcularına daima sahip çıkmıştır ve bundan sonra da sahip çıkacaktır. Tıpkı 3 Temmuz sürecinde olduğu gibi.

Bizler Fenerbahçe formasını yıllarca büyük bir onurla ve gururla taşıyan eski sporcular olarak son zamanlarda gerek Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'a, gerek Yönetim Kurulumuza ve gerek Futbol Takımımıza karşı yapılan haksız saldırıları kınıyor, bütün taraftarlarımızdan bu tip kötü saldırılara itibar etmemelerini ve bütün maçlarda statlarımızı doldurarak, takımlarımızı desteklemelerini bekliyoruz. Fenerbahçe Tarihinin çeşitli dönemlerinde ve çeşitli branşlarında spor yapmış kişiler olarak bizler, bizzat gördük ve yaşadık ki, Fenerbahçe'de kısa dönem sportif başarısızlıklar, Hiç bir zaman kalıcı olmamıştır. Fenerbahçe'nin büyüklüğünden yararlanmak isteyenler, kurdukları kumpasla o kulübün başkanını 1 yıl zindana atmışlarsa da o başkan camiasını büyük bir inançla ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşu yapmış, Kulübümüzün dikili tek fidanı yokken, dünya çapında spor tesisleri kazandırmış, biz sporculara sağladığı imkanlarla çeşitli spor dallarında Türkiye'ye büyük şerefler kazandırılmasını sağlamıştır.

Bu nedenlerle de Kulübümüzle, taraftarlarımızla, sporcularımızla ona sonsuz saygılarımızı sunarız. Biz bütün sporcular, Atatürk'ün çevik, zeki ve ahlaklı gençliğiyiz. Bütün kulüpler de bu gençlerin öncüleridir"


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BAŞKAN ALİ KOÇ’TAN ’CAMİAYA SESLENİŞ’ 24 TEMMUZ SALI FB TV EKRANLARINDA
    »    
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi
    »    
Başkanımız Ali Koç’tan 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü Mesajı
    »    
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç Kombine Merkezinde Taraftarlarımızla Bir Araya Geldi
    »    
Öğrenci Tribünü Kombine Kartlarının Satışına Büyük İlgi
    »    
Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu
    »    
TARAFTARLARIMIZIN DİKKATİNE
    »    
Erkekler İsveç Bayrak Milli Takımımızdan Gümüş, Özlem Becerek’ten Bronz Madalya
    »    
Atletlerimizden Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda Başarılı Sonuçlar
    »    
Batuhan Çakır, Üç Adım Atlamada U18 Avrupa Şampiyonu
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1