» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Fenerbahçe Dergisi 15 yaşında!
30 Ocak 2018 Salı 10:00
12
14
16
18

Kulübümüzün resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi’nin 180 no’lu Şubat 2018 sayısı bayilerdeki yerini alırken; abonelerimize özel, hızlı teslimat hizmetiyle adresinize geliyor. Yine dopdolu bir içeriğe sahip derginizin bu ayki kapağında; Kulübümüzün hizmete sunmak için yoğun çalışmalar yürüttüğü, ülkemizin çağdaş ve aydınlık geleceğine teminat olacak bir başka kalıcı eser olan “Fenerbahçe Üniversitesi” ithaf ediliyor. Bu ayki posteriniz ise; profesyonel futbol takımımızın galibiyet sevincine ait. Nice galibiyetlerle şampiyonluğa diyoruz!

Fenerbahçe Dergisi’nin Şubat 2018 sayısından öne çıkan içerikler ise şöyle:

• Kulüp, futbol A takım haberleri, maç sayfaları, futbol altyapı, basketbol, voleybol, yüzme, boks, masa tenisi, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden haberler, kupa sevinçleri, Hedef 1 Milyon Üye ve Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nden haberler ve daha birçoğu “Haber Turu” sayfalarımızda! Fenerbahçe gündeminden kopamayacaksınız.

• Giuliano Victor De Paula: “Bizi cesaretlendirin çünkü ancak birlikte şampiyon olabiliriz”

Her Brezilyalı gibi çevik ve kıvrak futbol becerilerinin yanı sıra çoklu oyun zekasına da sahip bir kişilik; Giuliano Victor De Paula. Çok çabuk kapanlardan. Küçük yaştan itibaren her ne kadar zorluklarla büyüse de; yokluk içinde var etmeyi ve var olabilmeyi başarmış bir birey, ayrıca. Bu da aslında en büyük zenginlik. Çocuklarına bırakacağı en büyük mirasın da işte bu ilkeler olacağını dile getiriyor. Futsal ile büyümüş, gitar çalmayı kendi öğrenmiş. Boks, fujitsu, satranç en büyük hobileri… İlk yarının golcü ismi Giuliano, ikinci yarıya talihsiz bir sakatlıkla başladı ancak çok şükür ki uzun soluklu bir sakatlıktan bahsetmiyoruz. Ve önümüzde 3,5 yıllık bir Giuliano serüveni de bizleri bekliyor. O da ismini tarihimize yazdıran bir Brezilyalı olacak, besbelli…

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: İlk yarının son döneminde yakaladığımız ivmeyi Göztepe maçında alınan 3 puanla sürdürdüğümüz için mutluyum. Maçı tamamlamayı çok isterdim. Omzumun çıkması planımızda yoktu ancak sakatlıklar futbolun doğasında var. Çok daha ciddi bir şey olmadığı için yine de şanslıyım. Sağlık heyetinin belirlediği program doğrultusunda aceleci olmadan tam iyileşmem adına ne gerekiyorsa yapacağız ve kaldığım yerden devam edeceğim.

02: Beklentim; bu sakatlığın Dünya Kupası’nı etkilememesi yönünde. Çok uzun bir tedavi sürecinden bahsetmiyoruz. Dünya Kupası’nda yer almak en büyük hayallerimden biri. Orada olmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğim. Milli takım hocamızla çok iyi bir ilişkim var. Kendisini uzun süredir tanıyorum. Beni daha önce birçok kere milli takıma çağırdı ve futboluma güveniyor. Orada neler olacağını söylemek zor ancak Brezilya kendine yakışanı yapacaktır!

03: Başlangıçta biraz zor zamanlarımız oldu. Daha sonra teknik direktörümüz oyun sistemimizde bazı değişiklikler yaptı ve biz de daha iyi oynamaya başladık. Daha iyi sonuçlar aldık. Ben de oynamaktan daha keyif aldığım orta bölgeye daha yakın bir pozisyona geçtim. Şükürler olsun ki her şey yolunda gitti. Teknik direktörümüz de bana olan güvenini hissettirdi, bu da takımdaki herkesin bana olan güveni ile birlikte benim gelişmemi ve daha istekli olmamı sağladı.

04: Kampta çok iyi hazırlandık. Taraftarımız da bence hazırdı! Göztepe maçı, taraftarımızın desteğinin galibiyetteki etkisine en güzel örneklerden biri bence. İçerideki tüm maçlarımızda, bitiş düdüğüne kadar taraftarlarımızın desteğiyle konsantrasyonumuz en yüksek seviyede tutmaya ihtiyacımız var.

05: Sosyal medya üzerinden iyi veya kötü hiçbir müdahale ile karşılaşmak istemiyorum çünkü çok iyi olduğumu söylerlerse ben de kendimi yeterli görebilirim ve bu beni bozabilir. Eğer hakkımda kötü konuşurlarsa bu da beni olumsuz etkileyebilir. Sosyal medyadan etkilenmemek için hiçbir platformda yer almıyorum.

06: Taraftarlarımızın tezahüratlarının hepsi kulağıma güzel geliyor. Özellikle adımızı söyleyerek bizi tribünlere çağırmaları çok hoşuma gidiyor. İkinci yarıda bizi desteklemeye, teşvik etmeye devam edin. Çünkü şampiyonluk yarışında bizim için önemli olan sizin desteğiniz. Bizi destekleyin, cesaretlendirin ve stadyumu doldurun çünkü ancak birlikte şampiyon olabiliriz.

07: Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras; ilkelerim! Bilgelikle ve sahip oldukları şeylerin değerini ve hayatın kolay olmadığını bilerek büyümeleri. Bugün şükürler olsun ki; benim sahip olduğum imkanlardan çok daha fazlasına sahipler. Bu önemli bir şey ama nereden geldiklerini ve başarmanın ne kadar zor olduğunu bilmeleri gerekir. Bu ilkeler eşliğinde kendi hayatlarına başlayıp bir şeyleri başarmaları gerekiyor.

08: Türkçe cümle kurmakta zorlanıyorum ama telaffuzu kolay gelen her kelimeyi tekrarlamaya çalışıyorum. Bu konuda Roman’ı örnek alıyorum. Onun Türkçe öğrenme azmi alkışı hak ediyor. Zamanla ben de çok daha iyi konuşacağım.

09: Türkiye’nin turistik yerlerini görmeyi çok istiyorum. Kapadokya’ya gitmek ve balon turu yapmak mesela, en çok ilgimi çekenlerden… Herkes çok güzel olduğunu söylüyor. Bunun için zaman ayarlayacağım.

10: Başarılı oyuncumuz Giuliano, fırsat bulduğu her boş vakti eşi Andressa, çocukları Gabriela ve Guilherme ile birlikte geçiriyor.

(Röportaj: Şafak Neyişci / Fotoğraflar: Semih Bahadır / Çeviri: Sinan Levi)

• Fenerbahçemiz Antalya Kampı’nda gücüne güç kattı

Fenerbahçe profesyonel futbol takımımız, 5-13 Ocak 2018 tarihleri arasında 2. devre hazırlıklarını Antalya’da tamamladı. Kamp boyunca yoğun bir antrenman programı uygulatan Teknik Heyetimiz, takımı taktiksel ve fiziksel anlamda zorlu geçecek 2. yarı mücadelelerine hazırladı. Morallerin yüksek olduğu ve takım kimliğinin iyice oturduğu Antalya Kampı’nda neler yaşandı, derginizde!

• JASON THOMPSON, ADAMSIN!

Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızın uzun yıllar NBA’de forma giyen tecrübeli pivotu Jason Thompson ile dergimizin bu sayısında bir araya geldik. Güler yüzü ve yüksek enerjisi ile sorulara samimi yanıtlar veren Birleşik Amerikalı oyuncu, Avrupa basketboluna her geçen gün daha çok alıştığını söyledi. Takımda çok farklı milletlerden oyuncuların olmasına rağmen bir aile gibi hep birlikte hareket edildiğine dikkat çeken Thompson, Obradovic ve taraftalar ile ilgili de ayrı parantezler açtı. Şampiyonluklar için her şeyi yapmaya hazır olduklarını dile getiren Thompson, basketbol dışındaki hayatı ile ilgili de özel açıklamalarda bulundu.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Özellikle başarılı bir takıma gelince, beklentiler daha yüksek olur. Bu bilinçle buraya geldim. Tabii ki bazı sorunlar yaşadım. Fiziksel olarak bazı şeylerden vazgeçmem gerektiğini gördüm. Maçlardan sonra videoları izledim. Hem savunma hem de hücum açısından öğrenmem gereken çok farklı şeyler vardı. Bu değişikliklere kendimi adapte etmem gerekiyordu. Koçlardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. EuroLeague tecrübem yoktu. Avrupa’daki ilk yılım. Birçok şey bir araya geldi. Zaman içerisinde bazı şeyleri görüyorsun ve yaşayarak öğreniyorsun.

02: Obradovic çok sert bir koç ama çok sertliği bizlerden en iyisini alabilmek için. 9 EuroLeague şampiyonluğunun yanı sıra çok sayıda başarısı var. En iyi koçlar arasında. Müthiş bir bilgi sahibi. O yüzden aklında bir şey olsa bile söylemeye çekiniyorsun çünkü biliyorsunuz ki, o her şeyi görmüş geçirmiş. Mutlaka daha doğrusunu biliyordur. Tecrübe…

03: Burada çok iyi hisler barındıran bir ortam mevcut. Geldiğimin ikinci haftasında buraya o kadar hızlı adapte oldum ki; aile gibiyiz. İyi günde kötü günde, sadece takımdakiler değil, organizasyondaki herkes yanınızda. Bu ailenin en büyük parçası ise muhteşem taraftarımız.

(Röportaj: İbrahim Kaya / Fotoğraflar: Burak Saltık / Çeviri: Defne Patır)

• Ecem Dönmez ve Yalım Acımış: “Fenerbahçe’deyseniz her zaman daha iyisini yapmak zorundasınız”

Onların lügatinde “yorulmak” yok! Ne 1 saat, ne 1 dakika ne de 1 saniye boşa harcayacak vakitleri de yok! Çalışmak zorundalar; yılmadan, bıkmadan, usanmadan ve en önemlisi vazgeçmeden. Onlar, suya her girdiklerinde kazanarak çıkmasını da bilerek “madalya canavarı” diye çağrılmayı hak edenlerden… Bu ay, Fenerbahçe Yüzme Şubemizin iki özel sporcusu Ecem Dönmez ve Yalım Acımış ikilisiyle bir araya geldik. Adlarını zirveye yazdırmayı alışkanlık haline getirmiş bu iki sporcumuzu yakından tanıyarak başladığımız sohbetimizde; hem onların başarılarını kendi ağızlarından dinledik hem de kısa ve uzun vadedeki hedeflerine kulak kesildik. Yüzme sporuyla yatıp kalkan, daima kararlı ve hırslı olan Ecem Dönmez ve Yalım Acımış ikilisiyle keyifli bir sohbetin altına imza attık.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

Yalım Acımış: Kulübümüz her türlü desteği veriyor. Bu anlamda sizin aracılığınızla bir kez daha Başkanımıza, Yöneticilerimize, Şube Sorumlumuz ve Antrenörlerimize teşekkür etmek istiyorum. Bizler Fenerbahçe’yi zirveye taşımak için buradayız. Umarım daha güzel başarılar bizimle olur.

Ecem Dönmez: Türk sporunda ve sporcusunda Fenerbahçe’nin yeri bambaşkadır. Kaldı ki amatör sporların dominosu olan bir camianın parçalarıyız, bu ayrı bir gurur. Nitekim kulübümüz her türlü ihtiyacımızı karşılıyor, bizler de şampiyonluklar ve madalyalarla bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz.

(Atilla Sertbakan / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Genç Yetenek’te bu ay; Suzan Kinran - Zeynep Ekin Çelikdemir: “Sunulan imkanlar ve geri dönüş anlamında tüm branşlarda başarının adı: Fenerbahçe altyapısı”

Fenerbahçe Dergisi olarak birbirinden yetenekli ve genç sporcularımızı sizlerle buluşturduğumuz Genç Yetenek sayfamızda bu ay Kadın Basketbol Genç Takımımızın başarılı oyuncuları Suzan Kinran ile Zeynep Ekin Çelikdemir’i konuk ettik. Küçük takımdan beri Fenerbahçe forması terleten genç ve başarılı basketbolcularımız, büyük hayallere sahip. A Takım formasıyla zaferler yaşamak ve milli formayla ülkemizi temsil etmek isteyen Suzan-Ekin ikilisi, tüm branşlarda başarının anahtarının, Fenerbahçe altyapısı olduğunu söylediler. Suzan-Ekin ikilisiyle gerçekleştirdiğimiz keyifli söyleşiyle baş başa bırakıyoruz sizi…

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Ekin Çelikdemir: “Basketbolu çok seviyorum. Bir insan başarılı olmak istiyorsa sevdiği mesleği yapmalı. Bu yüzden basketboldan ayrılmayı düşünemiyorum. Fenerbahçe A Takım formasıyla ve milli formayla galibiyetler yaşamak ve yaşatmak istiyorum.”

02: Suzan-Ekin: “Türkiye’de herhangi bir branşta altyapı denildiği zaman akıllara çoğu zaman Fenerbahçe gelir. Rakip takımlardan da arkadaşlarımız var ve bu soruya kıyas yaparak yanıt vermek istiyoruz. Uzun yıllardan beri Fenerbahçe formasını terletiyoruz ve gittiğimiz her deplasmanda parmakla gösteriliriz. Öyle ki; Fenerbahçe forması sayesinde ayrıcalığa alıştık. Ülke çapında amatör branşlardaki başarıları düşünecek olursak da birçoğunun Fenerbahçe altyapısından çıktığı şüphesiz. Şimdi dünya ve Avrupa çapında elde edilen o başarıları saymaya kalksak; biz yeterli zamanı, siz de yeterli sayfayı bulamazsınız. Sunulan imkanlar ve geri dönüş anlamında tüm branşlarda başarının adı: Fenerbahçe altyapısı.

03: Suzan Kinran: Takım sadece saha içinde değil, saha dışında da hep iletişim halinde. Özellikle bu sene diğer senelerden daha fazla bir uyum var. Herkes ne olması gerektiğinin farkında. Teknik kadro ve oyuncular olarak aynı hedef etrafındayız.

(Röportaj: Burak Soyer / Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Yrd. Doç. Dr. Sedat Hayran ile VIP Konuk’ta bu ay; Enver Aysever: “Fenerbahçe kültürel bir varlıktır”

(Fotoğraflar: Ahmet Hopyar)

• Yazarlarımız Alp Bacıoğlu (Kıskanılan Kulüp; Fenerbahçe (2)), Gürdoğan Yurtsever (Spor etiği kılavuzumuz olmalı), Ayşesu Zorlutuna (Teşekkürler Aziz Başkan!), Ersin Demirel (Güle Güle Mahmut Hoca!), Baki Aydın (Dünya Şampiyonaları’nda Fenerbahçeliler – 10), İlker Üçer (2018’e Güçlü Giriş), Jak Benzonana (Galibiyetler hedefi yakınlaştırıyor), Ferhat Demirkıyık ile Spor Alemi, Sibel Kurt ile Hatırla Fenerli köşelerinde Fenerbahçe ve spor gündemiyle alakalı özel yazılarıyla sizlerle buluşuyorlar.

• Bir Milyondan Biriyim’e Ali Ekmel Akdeniz konuk oldu.

“Fenerbahçe’nin Türkiye’deki rolü futboldan çok ötede”

Bu ayki “Bir Milyondan Biriyim”de konuğumuz; A. Ekmel Akdeniz. Hedef Bir Milyon Üye Projesi kapsamında Kulübümüze üye olan ve geçtiğimiz ay içinde Fenerbahçe Üniversitesi’ne tam 600 bin TL bağış yapan Ekmel Bey’i ve kendilerinin Fenerbahçe’mize dair önemli değerlendirmelerini sizlere aktarmak istedik.

Röportajdan derlediğimiz spot şöyle: Ben de bu iki projede hem üye olup hem üniversitemize bağışta bulunarak destek olmak istedim. Bu imkânı bize veren Başkanımıza, Yönetim Kurulu üyelerimize ve Divan Kurulu Başkanımıza teşekkür ederim. İyi ki bize bu imkânları sağladılar, biz de bunu fırsat bilip değerlendirdik. İnşallah bu katkılarımızın da devamı gelecek ve üniversitemizde okuyan öğrencilerimize burs vermeyi de Allah bize nasip edecek. Her şey Fenerbahçe’mizin geleceği için.

• Bu ay 12 Numara’daki konuğumuz Şener Eroğlu: “Fenerbahçeli olmak ayrıcalıktır” diyor.

• Fenerbahçe Üniversitesi, Fenerbahçe Spor Okulları, Fenerbahçe Koleji, Fenerium, Fenercell, FenerNET etkinlikleri ve tüm duyurular derginizde.

• “Biz Bir Aileyiz” bölümünde fotoğrafınız yayınlansın isterseniz; dergi@fenerbahce.org e-posta adresine isim/soyad/yaşadığınız şehir bilgilerinizle bize göndermeniz yeterli.

Özel içerikler için; instagram/fenerbahcedergisi’ni takip etmeyi unutmayın.

Fenerbahçe Dergisi üyelik işlemleri için Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz:

0 216 970 1907 / 0 216 996 1907


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BİLGİLENDİRME
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 31 MART PAZAR
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Mart Sayısındaki Başyazısı
    »    
Fenerbahçemizin milli stoperi Serdar Aziz’den açıklamalar
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
Starbucks "on the go" konseptiyle Maraton Fenerium Mağazasında
    »    
Başkanımız Ali Koç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
    »    
Almanya İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkanımız Ali Koç’a ziyaret
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1