» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Dirk Advocaat: "Çok daha iyisini yapmalıyız"
27 Şubat 2017 Pazartesi 10:00
12
14
16
18

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, Gaziantepspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Çok daha iyisini yapmalıyız" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, “Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu açık ve basit bir durum. Bugün oyuncularımın gayretinden, mücadelesinden şikayet edemem. Ancak bu seviyede sadece mücadele etmek yetmiyor.” dedi.

Takımın özgüvenini kazanmak için maç kazanmaktan başka yol olmadığını ifade eden Teknik Direktörümüz Advocaat,  “Maç kazanarak özgüven kazanılır.  Tek yolu budur ve en önemli nokta da maçları kazanmaktır.  Tersi değildir, tersi olursa olmaz. Sadece çalışmak yetmiyor, daha iyisini yapmalıyız. Çok daha fazlasını yapmalıyız.” şeklinde konuştu.

Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat maç içerisinde yapılan oyuncu değişikliklerine ilişkinse, “Kanat oyuncusunu da çıkardık,  forvet oyuncusunu da… Alper’i çıkardık ve yerine Souza’yı aldık. Alper yoruldu ve bu nedenle çıktı. Souza’nın kafa gollerinde etkili olduğunu düşündük. Olayların gidişatına bakarak fırsatları değerlendireceğimizi düşünerek hareket ettik. Ama bunları göremiyorlarsa o zaman maç izlemeyi bıraksınlar, eğer eleştirmen olmak istiyorlarsa” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

Basın Toplantısı

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Teknik Direktörümüz Dirk Advocaat, “Takımımızda özgüven eksikliği gözüküyor. Zor bir dönemdeyiz. Oyuncularımız gayret gösteriyorlar, çalışıyorlar ama bu yetmez. Bizim daha fazlasına ihtiyacımız var. Özgüven kazanmamızın da tek yolu maç kazanmak. Bu akşam buradan beraberlikle ayrılıyoruz ve bu bizim için yeterli değil. Lig ve kupa da bizim için önemli. Oyuncular kendi aralarında da konuştu. Zor bir dönemden geçiyoruz.


Maçın bitimine 15 dakika kala rakip kaleye gidemiyorduk. Bu nedenle Fernandao ve Aatıf’ı oyuna aldık. Kale önünde daha fırsat üretebilen, oyunun gidişatının gereklerinden yola çıkarak değişiklikleri yaptık. Alper çok yorulmuştu ve bu nedenle çıkarmıştık. Josef de Souza da orta saha oyuncusu ve kafa vuruşlarında daha iyi.

Ozan ilk yarı iyi iş çıkardı. Ayakları iyi bir oyuncu. İkinci yarı O’nu çok fazla sahada göremedim. Maç oynamaya ihtiyacı var, daha iyi duruma gelebilmek için.

İstifa konusunu yönetime söyleyin, sorun; bu kararı basın vermez. Oyunculara sorun; birinde bile başka bir hocanın buraya gelmesi yönünde bir şey istediğini hissedersem, ben zaten yarın giderim.” yanıtlarını verdi. 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı
    »    
Mathieu Valbuena: "Çok iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum"
    »    
Lausaane Sport 2-1 Fenerbahçe (Hazırlık maçı)
    »    
Teknik Direktörümüz Phillip Cocu, İsviçre Kampındaki İlk Hazırlık Maçını Değerlendirdi
    »    
Antrenmandan Notlar
    »    
Josef de Souza: "Tek hedefimiz şampiyonluk"
    »    
Takımımız Günü Çift Antrenmanla Tamamladı
    »    
YENİ SEZON KOMBİNE KARTLARIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
    »    
Volkan Demirel: "Benim için öncelik her zaman Fenerbahçe’dir"
    »    
Her Hafta Bir Başkan
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1