» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Başkanımız Aziz Yıldırım’dan Çok Önemli Açıklamalar
28 Ocak 2017 Cumartesi 13:00
12
14
16
18

Başkanımız Aziz Yıldırım, Kulübümüzün Yüksek Divan Kurulu Ocak Ayı Olağan Toplantısında gündeme dair çok önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe’ye kumpas kuran ve 3 Temmuz’u Fenerbahçe’ye yaşatanların yargılanacağı Şikede Kumpas Davasının 20 Şubat’ta görülmeye başlanacağını belirten Başkan Yıldırım, “3 Temmuz halen devam ediyor” dedi. Zamanında FETÖ ile yapılan mücadelede Cumhurbaşkanının yanında bir tek Fenerbahçe’nin bulunduğunu kaydeden Başkan Yıldırım, “Bugün FETÖ’yü şikayet eden tek kurum var; Fenerbahçe ve onun yöneticileri. Bu dava 20 Şubat’ta başlıyor. Yeni bir savaş başlıyor. FETÖ’den şikayetçi olması gereken insanlar etmiyor, herkes saklanıyor” ifadelerini kullandı.

Transfer konusuna da değinen Başkan Yıldırım, bir transferde son noktaya gelindiğini belirterek, kurlar ve dolaylı olarak vergilerdeki yüzde 30’a varan artışlar nedeniyle spor kulüplerin transfer yapmasının Türkiye’de artık çok zor olduğunun altını çizdi.

Fenerbahçe Üniversitesi kurulması çalışmalarının bittiğini belirten Başkan Yıldırım, önümüzdeki hafta YÖK’te bir toplantı yapılacağını üniversitenin Silivri’de küçük bir şekilde başlayacağını İstanbul içinde de kiralık bir yerlere baktıklarını söyledi. Samandıra’da 200 dönümlük bir arazi için Milli Emlak’a başvurduklarını belirten Başkan Yıldırım, Fenerbahçe Üniversitesi’ni ileride Samandıra’da kampüs halinde kuracaklarını kaydetti.

Ataşehir’de Ülker ile ortak araziyi Fenerbahçe’nin üstüne alındığını belirten Başkan Yıldırım,  Emlak Konut’la birlikte buraya konutlar yapılmaya başlanacağını kaydetti.

“Hakemler konusunda bağırmayan iki takım var bunların isimlerini zaten biliyorsunuz, bunların dışında tüm kulüpler bağırıyor” diyen Aziz Yıldırım, formsuz hakemlerin dinlendirilmesi gerektiğini ve hakemlerin kafasının rahat olmadığını söyledi.

“Fenerbahçe siyasetin içinde yoktur. Üst kimliğimiz Fenerbahçe’dir. Bu anlayış içinde her düşünceyi her etnik grubu barındırırız” diyerek, Rıdvan Dilmen’in bu kulübe hizmet etmiş bir sporcu olduğunu ancak kulüp üyesi olmadığını, herkesin siyasi düşüncesini özgürce açıklayabileceğini belirterek, ”Evet de denecek hayır da denecek” ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı’nın BJK’dan alacaklı olmasının tarafsız rekabete olan sakıncalarını anlatan Başkan Yıldırım, yayın ihalesinde kur sabitlenmesi konusunda da önemli açıklamalar yaptı. Kurun sabitlenmesi halinde kulüplerin yaklaşık 175 trilyon lira zarara uğrayacağını, borsaya kote spor kulüpleri için bunun kabul edileme bir durum olduğunu belirten Başkan Yıldırım,  “Ya yayın ihalesini iptal etsinler ya da Fenerbahçe’nin hakkını versinler” dedi.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BAŞKAN ALİ KOÇ’TAN ’CAMİAYA SESLENİŞ’ 24 TEMMUZ SALI FB TV EKRANLARINDA
    »    
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi
    »    
Başkanımız Ali Koç’tan 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü Mesajı
    »    
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç Kombine Merkezinde Taraftarlarımızla Bir Araya Geldi
    »    
Öğrenci Tribünü Kombine Kartlarının Satışına Büyük İlgi
    »    
Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu
    »    
TARAFTARLARIMIZIN DİKKATİNE
    »    
Erkekler İsveç Bayrak Milli Takımımızdan Gümüş, Özlem Becerek’ten Bronz Madalya
    »    
Atletlerimizden Büyükler Atletizm Şampiyonası’nda Başarılı Sonuçlar
    »    
Batuhan Çakır, Üç Adım Atlamada U18 Avrupa Şampiyonu
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1