» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Başkanımız Aziz Yıldırım Diyarbakır’da Çeşitli Ziyaretlerde Bulundu
06 Nisan 2018 Cuma 09:00
12
14
16
18
"1907 Pota 1907 Okul" Projesi kapsamında pota açılışı yapmak üzere Diyarbakır'a giden Başkanımız Aziz Yıldırım, burada bir dizi ziyaretlerde bulundu.
Ziyaretler esnasında Başkanımıza; Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Dernekler  Sorumlusu Murat Boyraz ile futbol altyapı idarecileri Kemalettin Şentürk ve Saffet Akbaş eşlik etti.
Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz gün boyuncu sırasıyla; Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan ve Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç'u makamlarında ziyaret ettiler.
Valilik ziyaretinde Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile bir sohbet gerçekleştiren Başkanımız Aziz Yıldırım, Diyarbakır’a gitme amaçlarının, 1907 Okul 1907 Pota projesi kapsamında kurulan potanın açılışı olduğunu söyledi. Diyarbakır’dan 280 tane müracaat olduğunu ve hepsini gerçekleştireceklerini de belirten Başkanımız, bu müracaatların 30 tanesini de 1 ay içerisinde tamamlayacaklarını sözlerine ekledi.
Diyarbakır’a en son 2010 yılında gittiğini hatırlatan ve o zamanlarda gördüğü manzaranın çirkin olduğunu ifade eden Başkanımız Aziz Yıldırım, “Daha önce maçlara da geldik. Burada gördüğümüz manzara çirkindi. O zamanki belediye anlayışı, sokakların hepsi çamur içinde, yolların, kaldırımların yapılmaması, insanların o şartlar içerisinde yaşamasını sağlayıp, ‘Devlet bu katkıları yapmıyor’ diye gerektiğinde Avrupa’ya şikayetlerini duyuyorduk. Bu sefer geldiğimizde gördüğümüz manzarada; batıdaki şehriler gibi yollar, güzel binalar, iş merkezleri yapılmış. Bunlar ilk gözlemlediğim olumlu şeyler. Önce devletin buraya yatırım yapması lazım, sonra da Diyarbakırlı olsun ya da olmasın Türk iş insanları yatırım yapmalı. Bunun öncülüğünü devlet yapmalı ki iş insanları o güvenceyi görebilsinler. Şu anki durumun yüzyıllarca devam edebilecek bir pozisyona geldiğine iş insanları ikna olmalı ki buraya yatırım yapsınlar. Buradan herkesi çağırıyoruz; Herkes gelsin, memleketli olsun olmasın, buraya teşvikler veriliyor. Yalnız bölgesel olarak değil tüm Türkiye kapsamında yapılacak özel işlerle ilgili çıkan teşvikler de var. Katılım yapalım, Diyarbakır’ı ülkemize yeniden kazandıralım” dedi.
Vali Hasan Basri Güzeloğlu ise, Başkanımız Aziz Yıldırım ve beraberindekileri ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Başkanımız Aziz Yıldırım’ın ve beraberindeki heyetin Diyarbakır’daki değişimi, gelişimi ve bu anlamdaki olumlu yönde değişen süreci gözlemlemesinden ayrıca mutluluk duyduğunu da sözlerine ekleyen Güzeloğlu, “Sizlerin yaptığı çalışmalar bizim de çalışmalarımıza katkı sağlıyor. Türk Sporuna mal olmuş bir kişiliksiniz. 4. defa Yılın Spor Adamı ödülünü aldınız. Fenerbahçeli olarak orada olmanız Diyarbakırlı hemşehrilerinizi de mutlu ediyor. Diyarbakır köklü bir geçmişin, insanlık tarihinin, bilinen bütün medeniyet süreçlerinin tanığı olan bir kadim şehir. Bu köklü ve güçlü birikim; insanına, taşına, sokağına, sofrasına sonuna kadar yansımıştır. Ayrıca Diyarbakır şüphesiz inancımızın çok aziz bir şehridir. Bu köklü birikim; kültüre, tarihe, ilime, edebiyata, sanata yansımış, Diyarbakırlı her bir şahsın geçmişinden bugüne taşıdığı çok önemli bir miras olmuştur. Ayrıca sadece Türkiye’nin değil, Orta Doğu için de çok stratejik bir yönetim merkezidir. Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi Diyarbakır’da da sağlanan huzur ve güven ortamıyla sosyal ve ekonomik yönden çok hızlı kalkınması ve hedeflerine ulaşması çok önemlidir. ” diye konuştu.
Ziyaretlerde Başkanımız ve beraberindekiler,  il mülki  erkanından Diyarbakır hakkında bilgi alırken, onlara  imzalı Fenerbahçe forması hediye ettiler. İl idarecileri de Başkanımıza çeşitli yöresel hediyeler takdim etti.
Başkanımız ve Yöneticilerimiz Sur'u Gezdiler, Fenerbahçe Spor Okulunu Ziyaret Ettiler
Ardından Diyarbakır'ın tarihi ilçesi Sur'u gezen Başkanımız ve yöneticilerimiz, daha sonra Spor Okullları Koordinatörü Banu Dizdar ile Fenerbahçe Basketbol ve Voleybol Okulu'nu ziyaret ettiler. 
Öğrenciler tarafından coşkuyla karşılanan Başkanımız Aziz Yıldırım, ardından çocukların gösteri maçını izledi. Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle de sona erdi.
Yemekte Bir Araya Geldiler 
Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimiz, günün sonunda Diyarbekirspor Kulübü Başkanı Bilal Kadayıfçı'nın ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğine katıldı.
Yemeğe Başkanımızla birlikte Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Genel Sekreterimiz ve Basın Sözcümüz Mahmut Uslu, Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Dernekler  Sorumlusu Murat Boyraz ile çok sayıda taraftarımız katıldı.
Yemeğin ardından Diyarbekirspor Kulübü Başkanı Bilal Kadayıfçı, Başkanımıza Diyarbakır motiflerinin yer aldığı bakır tabak hediye veririrken, organizasyon toplu fotoğrafla sona erdi. 
 
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
BİLGİLENDİRME
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
AİDAT ÖDEMELERİNDE SON GÜN 31 MART PAZAR
    »    
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Mart Sayısındaki Başyazısı
    »    
Fenerbahçemizin milli stoperi Serdar Aziz’den açıklamalar
    »    
Kamuoyuna Açıklama
    »    
Starbucks "on the go" konseptiyle Maraton Fenerium Mağazasında
    »    
Başkanımız Ali Koç gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu
    »    
Almanya İstanbul Başkonsolosu’ndan Başkanımız Ali Koç’a ziyaret
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1