» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Bolu’da Pota Açılışı Gerçekleştirdi
26 Mart 2018 Pazartesi 11:00
12
14
16
18
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü'nün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.

Proje kapsamında, Bolu Merkezdeki 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu’nun bahçesine kurulan basketbol potalarının açılış töreni Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 25 Mart 2018 Pazar günü yapıldı.

Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Bolu Fenerbahceliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu, Boluspor eski başkanı Emin Semercioğlu, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, 1907 Okul 1907 Pota Proje Yöneticisi Ezgi Değerli, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Yöneticisi Selin Arı Aktaş, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticisi Alican Kutlu, dernek üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler ile vatandaşlar katıldı.

Başkanımız Coşkuyla Karşılandı

Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.
 
 Bolu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu: "Gurur ve Onur Duyuyoruz"

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen organizasyonda ilk olarak kürsüye gelen Bolu Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Selçuk Zorlu,"Hepiniz hoş geldiniz. Başkanımızla gurur duyuyoruz. Fenerbahçe'nin temsilcisi olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Derneğimiz birçok etkinliğe imza atıyor. 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamında 5 okula daha 8 adet pota kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizden desteğini esirgemeyen Başkanımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze ve destek olan herkese sonsuz teşekkürler" ifadelerini kullandı. 
 
Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz: "Türk Sporuna Verdiği Destekten Dolayı Aziz Başkana Teşekkür Ederim"

Ardından kürsüye gelen Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz da, "Sayın Başkanımız ve Değerli Fenerbahçeliler. Hepiniz hoş geldiniz. Aziz Yıldırım çok takdir ettiğim bir insan. Fenerbahçe için çok şey yaptı. Sporun tüm branşlarına destek verdi. Bolu da bu anlamda Fenerbahçe'nin en büyük destekçisidir. Sporun her branşının kamp merkezi olacağı Bolu'da, Fenerbahçe'nin yatırımları bizleri mutlu ediyor. Türk sporuna verdiği destekten dolayı Aziz başkana teşekkür ederim." dedi.

Başkanvekilimiz Mithat Yenigün: "Pota Açılışlarımız Devam Edecek"

Son olarak kürsüye gelen Başkanvekilimiz Mithat Yenigün, amatör branşlara yapılan yatırımlara değindi ve pota açılışlarının devam edeceğini söyledi.  “Başkanımızın 20 yılda spora yaptığı katkı futbol ile yalnız Fenerbahçe ile de sınırlı değil” diyen Mithat Yenigün, “Belediye Başkanımız konuşmasında bizim farklı yönlerimize vurgu yaptı. Türkiye’de futbol endeksli yaşanıyor. Başkanımızın 20 yılda spora yaptığı katkı yalnız Fenerbahçe ile de sınırlı olmadı. Her yıl amatör branşlara yaptığımız yatırımlar sonucunda en az 50 milyon dolar açık vererek; hizmet ve destek veriyoruz. Bunun da yapılması gerektiğine inanıyoruz. Bunun devlet eliyle yapılması gerektiğine inanıyoruz. Olimpiyatlara katıldığımızda milli takımın yüzde 20’sini Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapısından yetişen sporcular oluşturuyor. Bunun arttırılması gerekiyor. Devlet ile iş birliği gerekiyor. Başkanımızın yılardır dile getirmesi sonucunda artık Spor Bakanlığı da çalışmalarla başladı. Pota açılışlarımız devam edecek. Kampanya gelişecek. Spor Bakanımız ile Sayın Başkanımızla konuştular. İş birliği yapacağız” diye konuştu.

Konferans salonundaki törenin ardından kürsüye gelen Başkanımız Aziz Yıldırım'a;  Okulu Müdürü İsmail Sayki çicek takdim ederken, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz de Türk bayraklı tablo hediye etti. Konuşmaların ardından öğrenciler gösteri maçı yaptılar. 

1907 Okul 1907 Pota Projesi

Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.

Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak

Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.

Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa, Konya, Antalya, Sakarya, Rize, Giresun, Gümüşhane, Balıkesir, Çanakkale ve Zonguldak’ta pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Projeye Nasıl Destek Olunabilir?
Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.

Bolu’da Pota Kurulan Diğer Okullar
SAKARYA İLKOKULU
GAZİPAŞA ORTAOKULU
PAŞAKÖY ORTAOKULU
MİLLİ EGEMENLİK İLKOKULU
YUNUS EMRE ORTAOKULU
 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Fenerbahçe Spor Okulları Yaz Kampı’nın ikinci günü tamamlandı
    »    
Turkcell Süper Lig’in ilk kademe müsabakaları başlıyor
    »    
FENERBAHÇE SPOR OKULLARI YAZ KAMPI BAŞLADI
    »    
Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı
    »    
DAYANIŞMANIN TARİHİNİ YAZMAYA DEVAM EDİYORUZ
    »    
Yalvaç Derneğimiz genel kurulunu yaptı
    »    
Başkanımız Ali Koç’un Fenerbahçe Dergisi’nin Haziran Sayısındaki Başyazısı
    »    
Masa Tenisi sporcularımız Türkiye Kupası ferdi yarışmalarında zirvede yer aldı
    »    
Başkanımız Ali Koç, TFF başkanlık seçiminde konuştu
    »    
U18 Ligi’nde Berke Akçam’dan yeni rekor
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1