» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Başkanımız Aziz Yıldırım 1907 Okul 1907 Pota Projesi Kapsamında Biga’da Pota Açılışları Gerçekleştirdi
22 Mart 2018 Perşembe 09:00
12
14
16
18
Başkanımız Aziz Yıldırım’ın vizyonu doğrultusunda 2016 yılında kurulan Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün ilk büyük çaplı sosyal sorumluluk projesi olan, 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılış törenleri devam ediyor.
Proje kapsamında, Çanakkale’nin Biga ilçesindeki Yeniçiftlik İlkokulu ve İdriskoru İbrahim Aydın İlk/Ortaokulu’nun bahçelerine kurulan basketbol potalarının ve Selçuk Yula Okuma Odası ile Robotik ve Kodlama sınıflarının açılış törenleri Sayın Başkan Aziz Yıldırım’ın katılımıyla 21 Mart 2018 Çarşamba günü yapıldı.
Bölgedeki Fenerbahçe Şube ve Dernek Yöneticileri, Kongre üyeleri ve taraftarların desteğiyle kurulumları yapılan potaların açılış törenine; Başkanımız Aziz Yıldırım’ın yanı sıra; Biga Kaymakamı Mustafa Can, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Fenerbahçe Kadıköy Şube Başkanı İlyas Bulcay, Fenerbahçe Dernekler Masası Sorumlusu Murat Boyraz, 1907 Okul 1907 Pota Proje Yöneticisi Ezgi Değerli, Hedef 1 Milyon Üye Proje Yöneticileri Miraç Çam ve Selma Görencan’ın, Fenerbahçe Biga Şubesi Başkanı Şadan Doğan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve bölgedeki Fenerbahçeliler ile vatandaşlar katıldı. Açılış törenlerinde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-yıldızlı bayraklar dağıtıldı.
Başkanımız Coşkuyla Karşılandı
Açılış töreninde öğrencilere Fenerbahçe ve Ay-Yıldızlı bayraklar dağıtıldı. Başkanımız Aziz Yıldırım, pota kurulan okulların öğrencileri ve öğretmenleriyle bol bol fotoğraf çektirip imza dağıttı. Fenerbahçe taraftarları ve velilerinin de katıldığı tören coşkulu anlara sahne oldu.
Biga Derneği Başkanı Şadan Doğan: “Projelerimiz devam edecek”
Törende açılış konuşmasını yapan Biga Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Şadan Doğan, “Bugün burada olan herkese teşekkür ederim. Yapacak işimiz çok. Sayın Başkanım iyi ki varsınız, çok teşekkürler. Biga Derneği’nin Başkanı olmaktan dolayı çok mutluyum. Projelerimiz var ve devam edecek” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan: “Burada güçlü bir Fenerbahçe rüzgarı esti”
Ardından söz alan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ise, “Şehitler diyarı Çanakkale’deyiz. Sizlerle burada olmaktan dolayı mutluyum. Ülkemizin en güzide kulüplerinden olan Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Selçuk Yula’nın adına yapılan kütüphanenin ve 1907 Okul 1907 Pota Projesi kapsamındaki pota açılışında bir aradayız. Mutluyuz. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da bugün bizimle ve burada güçlü bir Fenerbahçe rüzgarı esti. Öğrencilerimiz de Başkanımızı burada görmekten dolayı çok mutlu. Bir kez daha teşekkürler” ifadelerine değindi.
Başkan Aziz Yıldırım: “Doğu’ya açılarak, bu projeyi Türkiye’ye yaymak istiyoruz”
Daha sonra kürsüye gelen Başkanımız Aziz Yıldırım da Pota açılışlarında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Sayın Kaymakam, değerli protokol, sevgili kardeşim Şadan Bey ile genç ve küçük çocuklarımız, değerli misafirlerimiz, bugün Şadan Bey’in isteği ve davetiyle ben ve arkadaşlarım Biga’ya geldik. 15 yıl önce buraya gelmiştim, arada bir kez daha gelmiştim. Bugün gördüm ki Biga büyümüş, gelişmiş. Tarihte Çanakkale Savaşları’ndaki mücadeleci insanların yaşadığı bu şehir umarım daha da büyür ve gelişir ve Türkiye'de önemli bir yeri olur. Çünkü Biga Çanakkale Savaşları’nda o günkü Osmanlı Ordusunun önemli bir mevkii olarak tarihte yer almıştır. Hastanelerin olduğu ki; 3 tane hastane burada yapılmıştır, yedek kuvvetlerin buraya getirildiği bir mekan olarak tarihe geçmiştir. Belki tam olarak Biga'yı duyuramıyoruz. Bu aralar 1915 Çanakkale-Gelibolu diye bir kitap okuyorum. O kitapta bunu ve daha yeni bilmediğim şeyleri öğreniyorum.
Geliş sebebimiz, Çocuk ve Gençlik Kulübümüzün yürüttüğü 1907 Okul 1907 Pota projesi. Bu projeyi bütün Türkiye çapında, Nisan ayından sonra da özellikle Doğu'ya açılarak tüm Türkiye'de yaymak istiyoruz. 6 bine yakın müracaat edilen ve yapmamız istenen pota var. Bu 2 potayı da sayın muhtarımız yapmış, bu nedenle kendisine teşekkür ediyorum. İnşallah daha çok, daha ücra olan noktalarda, okullarımızda bu potaları yaparız. Böylelikle çocuklarımızı spora alıştırarak, onların sporcu yönlerini öne çıkarır, onları kötü alışkanlıklardan kurtarırız. Yalnız tabii beton zemin. Bu beton zeminde oynamak çocuklar için biraz zor olabilir. Onun için Şadan Bey'le buranın tartar zeminin yapılması için konuştum. Onun için ölçüleri alıp bana gönderirlerse bunu kendim yaptıracağım. Çocuklar için tehlikeli böyle çünkü düşünce sakatlanabilirler.
Bunun dışında Şadan Bey benimle ilgili çok güzel şeyler söyledi, çok teşekkür ederim. 2001 yılındaki dernek kuruluşundan sonra kendisi kulüple hep iç içe oldu. Devamlı ailecek kulübe geldiler, kulüben ihtiyaçları olduğu günlerde de hep bizim yanımızda oldu, Marmara Bölgesi'ndeki Fenerbahçelilerle ilişkiler kurdu ve büyüdü. Marmara Bölgesi'nde önemli görevler yaptı. Buradan ihtiyaç olduğu zamanlarda kendisinden rica ettik ve her zaman yerine getirdi. O nedenle kendisini bir kardeşim olarak seviyorum. İnşallah buradaki Ticaret Odası ve Fenerbahçe'den sonra diğer bazı büyük yerlerde onu görürüz diye düşünüyoruz ve buradan da söylüyorum.
Ben ve arkadaşlarım Biga'ya gelmekten dolayı mutluyuz. Burada Selçuk Yula ve Serkan Acar gibi benim yol arkadaşlarım, yoldaşlarım olan eski insanları anmak ve onlarla ilgili olarak burada yapılan şeyler beni ve arkadaşlarımı sevindirdi, bundan mutluluk duyduk. Umarım ileriki yıllarda da Biga'ya geliriz hem bunları anarız ve hem de mutlu anlar geçiririz. Hepinizi seviyorum, iyi ki varsınız. Teşekkür ediyorum.”
Son olarak söz alan Biga Kaymakamı Mustafa Can ise, “Sevgili Fenerbahçeliler. Kıymetli öğrenciler. Hepiniz hoş geldiniz. Yaptıkları desteklerden dolayı sevgili Şadan Doğan’a teşekkür ediyorum. Başkanımız da burada, kendisine de teşekkür ediyorum. Selçuk Yula adına yapılan okuma sınıfı için bir kez daha teşekkür ediyorum. Sevgili Başkanımız Aziz Yıldırım’a da teşekkürler” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Yeniçiftlik Ortaokulu Halk Oyunları ekibi bir gösteri gerçekleştirdi.
Konuşmaların ve halk oyunları gösterileri sonrasında bir dizi açılışlar gerçekleştirildi. Başkanımız Aziz Yıldırım ile Biga Kaymakamı Mustafa Can ve İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Selçuk Yula Okuma Odası ile Robotik ve Kodlama sınıflarının açılışını gerçekleştirdi. Ayrıca Başkanımız Aziz Yıldırım ve beraberindeki heyet, Orman Haftası nedeniyle Yeniçiftlik Okulu'nun bahçesine fidan da dikti.
1907 Okula 1907 Pota Projesi
Bu proje, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün, çocukları ve gençleri basketbol sporu ile tanıştırmak amacıyla bahçesinde potası olmayan 1907 okula basketbol potası kurulmasını ve basketbol topu hediye edilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesidir.
Hedef: Gençlerin Geleceğe Umutla Bakmasını Sağlamak
Proje kapsamında çocuklara, sporun fiziksel ve sosyal faydalarını anlatıp onları düzenli spor yapmaya teşvik etmek için hayatı öğrenmeye başladıkları okullarına basketbol potaları kuruluyor. Böylece çocukları ve gençleri basketbol sporu ile küçük yaşlarda tanıştırmayı ve ülkemizin yarınları olan bu gençlerin geleceğe umutla bakmaları hedefleniyor.
Denizli’nin Babadağ ilçesindeki Atatürk İlkokulu’nda yapılan proje lansmanı sonrasında İstanbul Silivri, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Yalova, Düzce, Bursa, Konya, Antalya ve Balıkesir’de pota kurulumları tamamlandı. Proje kapsamında okullardaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Projeye Nasıl Destek Olunabilir?
Bu projeye destek olmak isteyen kişiler, Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü’nün resmi mail adresi olan cocukgenclik@fenerbahce.org adresinden kulüple iletişime geçebilir.
Çanakkale’de Pota Kurulan Diğer Okullar:
SAKARYA İLKOKULU
DUMLUPINAR ORTAOKULU
CUMHURİYET İLKOKULU
KÜÇÜKKUYU İLKOKULU
TUZLA İLKOKULU
BEHRAM İLKOKULU
ŞEHİT J. UZM. ÇAV. AYCAN ÖZDİL YBO.
GÜLPINAR ÇOK PROGRAMLI AND. LİSESİ
HÜSEYİN AKİF TERZİOĞLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ
İBRAHİM BODUR ANADOLU LİSESİ

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga FB Çocukları Mutlu Etmeyi Sürdürüyor
    »    
Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Biga FB’den Bigaspor’a Kahvaltı
    »    
ADD Genel Başkanından Ziyaret
    »    
Spor Camiası Biga’da Toplandı
    »    
Ailelere Müjde...
    »    
Biga FB’den Sultanlara Jest
    »    
Biga FB Dernekler Toplantısı’nda
    »    
Biga FB Yeni Yönetim Ziyaretleri
    »    
Biga FB Şadan Doğanı Ziyaret Etti
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1