» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Başkanımız Ali Koç ve Yöneticilerimiz Mazbatalarını Binlerce Taraftarımızın Önünde Aldılar
06 Haziran 2018 Çarşamba 09:00
12
14
16
18

Başkanımız Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kurullarımız mazbatalarını Stadımızda düzenlenen törenle aldılar. Binlerce taraftarımız önümüzde gerçekleştirilen törende Başkanımız Ali Koç’a büyük sevgi gösterinde bulunuldu.
Hafta sonu Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde yapılan Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda geçerli 20 bin 736 oyun 16 bin 92'sini alarak başkanlığa seçilen Ali Koç, 111 yıllık kulüp tarihinin 37. başkanı oldu.
Başkanımız Ali Koç ve yöneticilerimiz mazbatalarını ise 5 Haziran Salı günü mabedimizde düzenlenen törenle aldılar. Kongre Divan Başkanlığını da yapan Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Başkanımız Ali Koç ve yöneticileri mazbatalarını takdim etti.
Törende kürsüye ilk olarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük geldi. Kongreye dikkat çeken Küçük, “Allah'ın yardımıyla çok başarılı bir kongre yaşadık. Buradan hareketle tüm camiamıza, siz taraftarlarımıza çok teşekkür etmek istiyorum. Herkesin gıpta edeceği bir seçim süreci geçirdik. Sevgili arkadaşlar sesinizi yormayın, birazdan büyük başkan gelecek. Pazar günü başkanlık seçimi sırasında (Tribünlerden tezahüratlar devam ediyor) arkadaşlar lüften susun. Ben küstüm eve gidiyorum. Pazar günü başkanlık seçimi sırasında arkadaşlar Ali Koç'u tebrik etmek istediler, seçim sırasında bu isteği yerine getiremedim. Şimdi bu görevimizi yerine getireceğiz” dedi.
Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Vefa Küçük öncelikle kürsüye kurulları çağırdı ve mazbatalarını verdi. Ardından yönetim kurulu üyelerimiz sahneye gelerek mazbatalarını aldı. Son olarak da sahneye Başkanımız Ali Koç, kendisini Fenerbahçeli yapan Kamer Kaya ile birlikte çıktı. Ali Koç, tarihi seçim öncesinde nasıl Fenerbahçeli olduğunu anlatmış ve Kamer Kaya'nın ismini vermişti. Tezahüratlar ve sevgi gösterileri eşlinde kürsüye çıkan Başkanımız Ali Koç, mazbatasını Vefa Küçük’ün elinden aldı. Uzun süre Başkanımız lehine tezahüratlar yapan taraftarlarımız, tribünlerde meşale de yaktılar.
Başkanımız Ali Koç: “Ben de size aşığım”

Tezahüratlara “Ben de size aşığım, ne derse desinler” diyerek karşılık veren Başkanımız, “Annem şaşırdı, alışacak o da. Öncelikle başlayalım mı? Daha çok yapacak işimiz var. Başlayalım. Yeni bir sayfa açmak için buradayız. Yeni umutlar için buradayız. Ben de sizinle gurur duyuyorum. Bu camianın ferdi olduğum için gurur duyuyorum. Önemli olan icraatların sağlanmasından sonra da ben ve arkadaşlarımla gurur duymanız. İnşallah o yolda da, biz sizin sevginize layık oluruz. İlkler yaşıyoruz. Türk spor tarihinin en önemli, en değişik en farklı seçimini gerçekleştirdik. Son 48 saatte bana ve arkadaşlarıma yaşattıklarınız inanılmaz şeyler. Sayın Vefa Küçük'e çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman endişelerimiz olsa da divanda adil bir seçim yaptı. Tüm Türkiye'ye örnek seçim yaptık. Fark ettiniz mi? Fenerbahçe'nin büyüklüğünü ve farklılığını. Şımarıklık ve ukelalık olarak söylemiyorum. Türkiye ve dünya gündemine konu olduk. Sadece FB TV değil, bütün televizyonlar seçimleri gösterdiler. Kulübün personeline, sporcularına, derneklere, şubelere söylüyorum. Bu bilincin farkında olarak yaşayın. Bu camianın mensubu olmaktan gurur duyun. Bu camiayı küçültecek hiçbir şey lütfen yapmayın.
Başkanımız Ali Koç: “Siz bu takımın arkasında oldukça bu takım şampiyonluğa oynar”
Biz bir yola çıktık, bir sene önce çıktık ama dokunmaya, temas etmeye 6 ay önce başladık. 47 ayrı etkinliğimiz oldu. Baktık ki hepimiz aynı şeyleri istiyoruz, eski omuz omuza olduğumuz günleri özledik. Bana biraz inancınız geç de olsa süreç içerisinde inandınız ki bu yoldan geri dönüş yok. Kartopu büyüyerek ve durdurulmayacak şekilde cumartesi-pazar gününe geldik. Cumartesi günü Türkiye'nin dört bir yanından, dünyanın dört bir yanından aileleriyle, çocuklarıyla, ambulansla, tekerlekli sandalyeyle gelenler... Buraya geldiniz ve camianıza sahip çıktınız. Allah sizden razı olsun. Değişim, dönüşüm dedik. Kongre üyeleri de aynı şekilde olduklarını gösterdiler. Tarihi bir sonuçla bu camiaya 3 yıl hizmet için biz buradayız. Korktuğumuz hiç bir şey yok. 'Sonuca saygı duyacağız', dedik. 'Tek korkumuz seçildiğimizde sizin beklentinizi yerine getirememek' dedik. Bu konuda sabır edin, demiyorum ama hakikatler konusunda bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Size hayal vaad etmedik, hatta yapabileceğimizin altında bir beklentiyle karşınıza çıktık. Bunu bir mazaret için söylemiyorum ama her şeyi bilmek zorundasınız, çünkü bunu siz başardınız, ben sizin vitrininizim. Her türlü mücadeleye, dikenli yola göre siz dimdik ayakta tuttunuz. Evet önümüzdeki sezon mücadele ettiğimiz her alanda zirveye, şampiyonluğa oynayacak kadrolar kuracağız ama... Gazetelerde bahsedilenlere o kadar önem etmeyin, biz açıklayana kadar gazetelerde yazanlar, çizilenlere o kadar önem vermeyin. Bugün bahsedilen insanlara biz açıklamadıkça itibar etmeyin. Bugün gelirleri düşen, giderleri artan, kombine, televizyon gelirleri, hisseleri bankalara rehin, gelirleri ipotekli...Şu stat da bir tek Ülker'in sponsorluğu kaldı. 10 yıllık sponsorluk parası ilk yıldan tüketildi. İçinde bulunduğumuz durumu bilin. Ancak şunu da bilin: Siz bu takımın arkasında durduğunuz sürece bizim kuracağımız her kadro şampiyon olabilecek nitelikte. 
Başkanımız Ali Koç: “En büyük transfer sizsiniz”

En büyük transfer sizsiniz. En büyük transfer felsefe değişikliği. Hep beraber hayallerimizi gerçekleştirecek iklimi yaratacağımızın taahüdünü verebilirim. Yapacağımız dediğimiz her şeyi yapmak için var gücümüzle çalışacağız.  Sizden ilk talebim; sımsıkı kenetlenerek buraya geldik. Her zaman sizi hissettik, esas mücadele şimdi başlıyor. Aramıza başkalarının girmemesi için çok şey yazılıp çizilecek. Lütfen çok uyanık olun. 20 yıllık düzene alışanlar…Sayenizde başkan olduk. Benim felsefemi çok iyi anlayın. İkinci talebim; elimizi taşın altına koyacağız. Fenerbahçe için maddi-manevi sizi gece rahat uyutturacak fedakarlığını yapacağız, içiniz rahat olsun. Önce biz, sonra siz. Siz kim? Bu camianın her kesiminden olan insanlar. İş adamı, akademisyen, yargı mensubu, taraftar, çocuklar... Her birimizin çorbada tuzu olacak. Biz nasıl kulüp olmalıyız? Biz 3 yıl sonra kapı kapı sponsor arayan kulüp değil, sponsorların geldiği kulüp olacağız. O zamana kadar gerekli sponsorları bulacağız. Fenerbahçe'nin ileri gelenleri siz de yardımcı olun. Boş bir tane bile kombine kalmayacak. Bunu bana inandırdınız. Loca talepleri artmaya başladı. Gelin en fazla forma adedini satalım. Hatta gelin eylül ayından önce averaj bir, her sezon sattığımız formaları toplamını eylül ayına kadar satalım. Bugün birden çok üyelik formu imzaladım. Artık riskli değil. Benim referansımla üye olabilirsiniz. O risk kalktı. İmkanı olanlar, olmayanlara forma alın. Ülkemizde Fenerbahçe'nin dostu düşmanından daha büyük kulüp olması lazım. İçinde bulunduğumuz gibi Fenerbahçe ve diğerleri olmamalı. Fenerbahçe şampiyon olduğunda, diğer insanlarda memnun olsunlar.  'Bu camia hayırlıdır, ülkesine katkı sunar' desinler. Sevilmek için önce sevmeliyiz. Zaman zaman biz karşı karşıya geleceğiz ama bu ilkeleri yaşatacağız. Bu ülke artık nefret dilinden bıktı. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın. Biz örnek kulüp olacağız. Saha dışında yapıcı rekabetin öncüsü olacağız. Bunu uygularsak her şey hallolur. 3 yıl sonra, 'Bunları söylemişti, pek de inandırıcı bulmamıştım' diyebilirsiniz. Ortak değer, futbol. Sponsorlar, futboldan kaçıyor. Bunu değiştirmemiz lazım. Bu nasıl değişir? Saha içerisinde kora kor mücadele, saha dışında da masaya oturarak. Bizim ligimiz, en yaşlı futbolcuların geldiği lig olmaktan nasıl çıkar? Bunları düşünmeliyiz. Bir kulüp bunu sadece bir yere kadar taşıyabilir. Bunu rakiplerle, devletle de yapacağız. Fenerbahçe, ülkedeki güzellikleri artırmak için örnek kulüp olacak. Bunları söylerken zannetmeyin ki Fenerbahçe'nin hakkı için kavga etmeyeceğiz. Önemli olan haklıyken haklı kalabilmek. Biz hırslıyız ancak hırsımızın, vicdanımızın önüne geçmesine izin vermeyeceğiz. 

Başkanımız Ali Koç: “Yapacak çok işimiz var”

Fenerbahçe'nin menfaatleri için illa kavga etmemiz gerekiyorsa, onu da yaparız. 'Topunuz gelin' ruhunun altında yatan anlayış da budur. Fenerbahçe personeli olarak bu süreçte çok gerildiniz. İstemeyerek olsa da Fenerbahçe seçimine alet edildiniz. Unutun. Geçti bunlar. Birkaç kişi dışında bizim kimseyle derdimiz yok. Sizden istediğim tek şey, camianıza hizmet etmek için elinizden geleni yapın, başka hiç bir şeyle uğraşmayın. Ben gidenin arkasından konuşulmasını sevmem. Eski yönetim hakkında konuşursanız, bilin ki o zaman yollarımızı ayırırız. Fenerbahçe için çok çalışacağız, yapacak çok işimiz var.
Başkanımız Ali Koç: “Yaşa Fenerbahçe, kalpler beraber”
Bu süreçte bir şeyi paylaşmamışım, çocuklar. Beni en çok onlar duygulandırdı. Çocuklarla çok güzel duygular yaşadım. Ali Koç sevgisi aşılayan ailelerine çok teşekkür ediyorum. O çocuklar biraz daha büyüdüklerinde, 'Ne güzel Ali ağabeyi öpmüştük. Ali ağabey ve ekibi neler yapmıştı' dersiniz. (Şampiyon yap bizi tezahüratları üzerine) Şampiyon yapmayacağım sizi hep beraber şampiyon olacağız.Biz ne hayal ediyoruz. Kapı kapı sponsorluk için dolaşan Fenerbahçe değil, Fenerbahçe'nin kapısının çalındığı bir kulüp. Velilelerin çocuklarını katmak için yarıştığı bir altyapı. Bakın size şampiyonluk sözü veremem, ama ne sözü verebilirim biliyor musunuz? Övünçle, gururla sokakta gezeceğiniz bir Fenerbahçe. Bu kulüp her şeyin en iyisine layık. Basketbolda en büyük arzum kabul ettiği ve kazandığımız takdirde şampiyonluk kupasını Aziz Yıldırım'ın ve yönetiminin  kaldırması. Çünkü bu kupayı kaldırmak onların hakkı. Yarın mücadele başlıyor. Güzel günler başlıyor. Bayrakları çıkarmaya başlayın. Yaşa Fenerbahçe, kalpler beraber.” dedi.

Başkanımız Ali Koç’un konuşmasının ardından toplu fotoğraf çektirildi. Tribünlere selamlayan Başkanımız ardından tribünlerle karşılıklı “Sarı lacivert, şampiyon Fener” tezahüratları yaptı. Taraftarlarımızın fotoğraf çektirme isteğini de kırmayan Başkan Ali Koç, tribünleri dolaşarak, taraftarlarımızı selamladı.
Yöneticilerimizden FB TV’ye Açıklamalar:
Semih Özsoy: "Gurur ve onur verici, evimize döndük. Zor görevler bizi bekliyor. Arkadaşlarımızla üzerine katarak bir şeyler yapmak istiyoruz."
Erol Bilecik: "Gerçekten belki de dünyada bu sevgi seli çok zor bir şey. Fair play için güzel şeyler olsun. Ali Koç çok farklı birisi. Türkiye'nin gözde kulübüne layık bir kulüp yaratacağız."
Kemal Danabaş: "Dünyanın en büyük spor kulübü. Hayatımı adadığım spor kulübü. Bu fırsatı verdiği için Ali Koç'a çok teşekkür ediyorum. Tüylerim diken diken, ne mutlu Fenerbahçeliyim diyene."
Turhan Şahin: "Hepimiz duygu yüklüyüz. Aşağı yukarı yarım asrı aşan bir süre bu camianın içerisinde bulundum. Çok çeşitli kongrelerde çok önemli faaliyetler yaptık ama bu kongre kadar güzel ve bizi onurlandıran bir kongre olmadı. Bunu tesis eden eski yönetimimize, başkanımıza ve bu kongreye başkan adayı olarak katılan Sayın Ali Koç’a da Fenerbahçe’nin altyapısından yetişmiş bir sporcu olarak şükranlarımı sunuyorum. Yönetim Kurulumuz da çok uyumlu olacak. Genç ve tecrübeli yöneticiler harman yapıldı. Ali Koç’un zaten kişiliği hakkında bize laf söylemek düşmez. Fenerbahçe çok güzel bir kongreyle layık olduğu değişim ve dönüşüm süreci içerisine girdi. Ben çok ümitliyim. Dünyada örnek gösterilen bir kulüp olacağız. Yönetimimizle, idari kadromuzla, yetişen sporcularımızla, sosyal projelerimizle eğitime vereceğimiz önemle, her şeyimizle çok özel olacağız."
Sertaç Komsuoğlu: "Bundan sonrasını değil bugünü anlatmak lazım. Bir Fenerbahçeli için bu büyük bir gurur. Fenerbahçe'ye hizmet etmek istiyoruz. Fenerbahçe sevgisini Türkiye geneline yaymamız lazım. Başkanımız bir hedef biçti. Forma konusunda hızlıca harekete geçmemiz lazım."

Ozan Korman: "Tüm taraftarımıza teşekkür ediyoruz. Beklenti çok büyük. Yapabileceğimiz çok şey var. Bunu başaracağız."
Ömer Okan: "Şu an kalbim innaılmaz çarpıyor. Eski başkanımıza yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum. Daha güzel bir Fenerbahçe için kalpler beraber. Elimizden geleni yapacağız."

Başkanımız Ali Koç'un Yönetim Listesi:
Asil Üyeler: Semih Özsoy, Nevres Erol Bilecik, Mehmet Burhan Karaçam, Sevil Zeynep Becan, Şaban Erdikler, Mustafa Tankut Turnaoğlu, Fethi Pekin, Metin Şen, Turhan Şahin, Mustafa Kemal Danabaş, Acar Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Ömer Okan, Burak Çağlan Kızılhan
Yedek üyeler: Belgin Aral, Alper Pirşen, Ozan Korman Tarman, Metin Sipahioğlu, Selahattin Baki, Muhittin İlker Dinçay, Esra Nazlı Ercan.
Denetim Kurulu

Asil Üyeler: Abdülkadir İlbeyli, İlhan Aydın Erbuğ, Musa Erdemir, Mehmet Vodina, Oğuz Buktel

Yedek Üyeler: Fuat Durutaş, M. Selim Çeçen, Selda Leventçi
Disiplin Kurulu

Asil Üyeler: Hüdaverdi Aksen, Ahmet Gürkan Ergenekon, Ahmet Güneri Özsoy, Haluk Can Özel, İsmet Bardakçı, Cafer Tayyar Başaran, Cumhur Güven Taşbaşı

Yedek Üyeler: Reşit Selim Keki, Osman Atakan Tekin, Mustafa Turan, Mehmet Ergen

Sicil Kurulu

Asil Üyeler: Esra Öztürk Çilingir, Tolga Kahraman, Fahrettin Çekmeceligil, Ahmet Muhtar Tanrıöver, Feyza Özarca

Yedek Üyeler: Çağrı Giray Kılıztuğ, Ümit Anıl, Sezai Seçkin Durahim

Balotaj Kurulu

Asil Üyeler: Mert Sayın, M. Handan Özkan, Lamia İrem Koç, Haluk Güvener, Hakkı Ergüzel, Duran Ömür Süsler, Haluk Bilen, İnci Ceyda Teomanlı, Levent Bilgin

Yedek Üyeler: Serhan İren, Acar Yıldız, Aytaç Özgen, Gamze Ersöyler, Bülent Bagater

Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu

Asil Üyeler: Faruk Güler, Selman Arınç, M. Kerim Kazgan, Ahmet Mesut Köseoğlu, Osman Sinan Sümen

Yedek Üyeler: Mehmet Karakaş, Levent Hataylı, Emine Gül Yıldırım

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
“Ata’ya Saygı” bayrak koşusu 19 Mayıs’ta Anıtkabir’de tamamlandı
    »    
Fenerbahçe Koleji’nde Topraksız Tarım konulu konferans gerçekleştirildi
    »    
19 Mayıs 100. Yıl Sergisi açıldı
    »    
Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerimiz 100.yıl 19 Mayıs Gençlik Oyunları’na ev sahipliği yaptı
    »    
Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu sürüyor
    »    
Fenerbahçe takım otobüsüyle stadyum ve müze turu sürüyor
    »    
Bodrum Fenerbahçeliler Derneğimiz, Koray Şener anısına kütüphane açtı
    »    
Yüksek Divan Kurulu Toplantımız 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak
    »    
11. celse sonunda ara kararlar açıklandı
    »    
Masa Tenisi Süper Ligi 5. etap maçları Yalova’da yapıldı
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1