» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
Aykut Kocaman: "Aynı ciddiyetle oynamak zorundayız"
28 Temmuz 2017 Cuma 10:00
12
14
16
18

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman Sturm Graz karşısında elde edilen 2-1’lik galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.
Öncelikle yayıncı kuruluşa konuşan Aykut hoca, “Ciddi bir avantaj sağladık, aslında bunu da düzeltmek gerekiyor küçük bir avantaj sağladığımızı düşünebiliriz. Son derece sert, organize, enerjisi çok yüksek, ataklara çok doğru ve planlı takım. Silahlarını ellerinden almak zorundaydık. Bunu 80 dakika çok iyi yaptık. 70-75'ten sonra ciddi bir enerji kaybı oldu. Dolayısıyla topun bizim sahada kalma süresi arttı. Son 10-15 dakikalık bölüm dışında gayet derli toplu iyi bir görüntü vardı. Geriye düşsek de önce beraberliği sonra üstünlüğü yakaladık. Farkı artırma durumları da yakaladık ama son 15 dakikada oyuncu değişiklikleriyle de maç bizim kalemize yakın oynandı. Küçük bir avantaj olduğu söylenebilir. Aynı ciddiyetle oynamak zorundayız” dedi.
Alper’in başarılı oyunuyla ilgili soru üzerine deneyimli teknik adam, “Alper başta olmak üzere bireysel olarak oyuncularımın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum .Josef inanılmazdı. Hasan Ali çalıştı. Hepsi çok istekli ve doğruları yapma adına arzuluydu. Rakibimiz 120 km koşmuş bir takım. Bu takıma karşı bireysellikten bahsetmek en büyük yanlış. Birbirine yardım eden bir takımdık. Hepsi A'dan Z'ye faydalı olmaya çalıştı. Bütün olarak herkese aynı özeni göstermek zorundayız” diye konuştu.
Taraftarlar içinse Aykut Kocaman, “Harika bir taraftar vardı. Bizi son dakikaya kadar desteklediler. Rakip takım taraftarları da son düdüğe kadar takımları için her şeyi yaptılar” ifadelerini kullandı. 

BASIN TOPLANTISI

Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman maç sonu düzenlenen basın toplantısında ise şunları söyledi:
"Tur için bu galibiyet küçük bir avantaj olarak gözüküyor. Son derece organize bir takımla oynadık.  Kesinlikle sahayı rakibe bırakmamız gerekiyorduk. Son 10 dakika bunu gösterdiler. Rakibimizin zaaflarını iyi değerlendirdik. Oyunu kontrol ettik ve kazandık. Özetle, son derece değerli ne yaptığını bilen enerjik bir takım karşısında küçük bir avantaj yakaladık.

Henüz bir şey bitmedi. Tur daha devam ediyor. İyi hazırlandık maça. Asıl senaryo maç başlandığında.. Çok uzun bir sürecin içindeyiz. Kollektif olarak yardımlaşmalı ve doğru anlamda oynarsak, birkaç sıkıntılı sonuçlar olacaktır ama uzun vadede başarı gelecektir.

İlerleyen dönemde çok doğal olarak oynama süresi fazla olan futbolcular olacak. Çok büyük aksilik olmazsa 60'a yakın maç trafiği olacak. Başlayan ve bitiren kadrolar çok önemli. Öncelikle doğru oyunu yerleştirmek gerek. Esas itibariyle yapmak istediğimiz bu. Bu galibiyet aldatmamalı daha hazır değiliz ama bu galibiyetler bize zaman kredisi sağlar.

Futbol her şeye açık bir oyun. Kağıt üzerindeki avantajımız için yüksek idareli ciddiyete ihtiyaç var.
Geçen sezon seyircimiz biraz geri çekilmişti. Göreve geldiğimden beri en büyük vurgum, isteğim; Fenerbahçe’yi Fenerbahçe yapan en büyük değer olan taraftarı ile beraber oynama kalitesidir. Burada bir bölümde taraftarımız vardı, destek vermek istediler. Taraftarın sahaya verdiği müthiş enerji önemli ,bu anlamda Graz taraftarını tebrik ediyorum .Sonuca takılı kalmadan, gerek kendi oyuncuları desteklemek, gerek hakem üzerinde baskı olabilmek için hem de rakip takım üzerinde baskı kurabilmek için çalıştılar ve kendilerini tebrik ederim."

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Çorum’da Dünya Fenerbahçeliler Günü Kutlandı
    »    
TARAFTARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİZLE
    »    
BAŞKAN ALİ KOÇ’TAN ’CAMİAYA SESLENİŞ’ 24 TEMMUZ SALI FB TV EKRANLARINDA
    »    
Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott Başkanımız Ali Koç İle Bir Araya Geldi
    »    
Başkanımız Ali Koç’tan 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü Mesajı
    »    
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç Kombine Merkezinde Taraftarlarımızla Bir Araya Geldi
    »    
Öğrenci Tribünü Kombine Kartlarının Satışına Büyük İlgi
    »    
Genç Kürekçilerimiz Türkiye Şampiyonu
    »    
TARAFTARLARIMIZIN DİKKATİNE
    »    
Erkekler İsveç Bayrak Milli Takımımızdan Gümüş, Özlem Becerek’ten Bronz Madalya
    »    


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1