» Site Haritası.   » Webmail   » RSS  
Duyurular
  Efsanaler Geri Dönüyor

FB Linkleri
  FB.ORG

  FB.COM

  1907.ORG

Resmi Kurumlar
  Biga Kaymakamlığı

  Biga Belediyesi

  Gümüşçay Belediyesi

  Karabiga Belediyesi

Para Piyasaları
Hava Durumu
İstatistik
YAZARLAR Ali Galip AKYILDIRIM
12
14
16
18
25/02/2011 16:57
Fenerbahçe’de Kocaman Bir Hoca

Fenerbahçe futbol takımı, gerçek anlamda hem taraftarların hem de camianın en çok istediği Aykut Kocaman’ı takımın başında hoca olarak görmenin mutluluğunu yaşamaktadır.

Aykut Kocaman,Fenerbahçe camiasını her yönü ile,yani  güçlü ve zayıf yönlerini en iyi bilen bir isim.Fenerbahçe futbol takımı üzerindeki olumlu etkisini kendisi ile beraber çalışan herkes iyi bilmektedir. Aykut Kocaman,bir Teknik Direktörden öte, artık tüm sorumlulukları yüklenmiş birisidir. Başkan Aziz Yıldırım’ın ifadesi ile “ Fenerbahçe her şeyi ile Aykut Kocaman’a emanettir”

Başkan Azizi Yıldırım; Kocaman’a tam destek verirken düşüncelerini açıkça şöyle söylüyordu “Sayın Kocaman,Fenerbahçe Futbol Takımının her türlü sorumluluğunu üstlenmiştir. Kocaman’ın Fenerbahçe tarihinde ki yerini biliyoruz.Taraftar ve camia tarafından sevildiğini biliyoruz”Bu güven duyguları doğal olarak Aykut Hocanın sorumluk duygusunu daha da artırmaktadır.

Aykut Hoca’da az ama öz konuşarak yol haritasını şu sözlerle ifade ediyordu “Ben oyuncu konusunda bardağın dolu tarafına bakarım.Esas olan transferlerin Fenerbahçe ye değer katmasıdır.”

Evet,önemli olan Fenerbahçe’nin Süper Lig de bırakacağı güzel bir iz ve mutlu bir sezon sonudur.Bu da  takımdaki sorumluluk sahibi oyuncularla mümkündür. Takımın başında da özgün ve öz güveni tam olan Teknik Adam Aykut Kocaman olduktan sonra başarı kaçınılmazdır.

Aykut Kocaman’ı diğer Teknik Adamlarla kıyaslamanın bir şey kazandıracağına inanmıyorum Son günlerde bazı  gazetelerde birilerine benzetilmek istendiği görülmektedir. Şunu unutmamak lazım ki,herkes kendisine benzer. En iyi kişisel marklar,kendileri olmayı başaran insanlar tarafından yaratılır.

Markalaşmak birilerine benzemekle değil ancak,değerini dış dünyaya yansıtmakla,rekabet içerisinde farklılaşmakla,duygusal bağları göz önünde bulundurmakla,kendisine olan talebin artması ile,kötü zamanları kolay atlatabilmek ile ve en önemlisi birilerini takip etmek değil de takip edilen biri olmakla mümkündür. Aykut Hocada da bunların fazlasının olduğundan şüphemiz yoktur. Büyük Fenerbahçe, Taraftarı ile,camiası ile,yönetimi ile gönül verenleri ile her zaman özgün olmuştur.Takip edilen olmuştur. Bundan dolayı da kendi tarzını ve kalitesini futbolumuza kazandırmıştır.

 

Hocamıza başarılar diliyorum.

 

Ali Galip AKYILDIRIM

aligalipakyildirim@hotmail.com

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Fener Cell Fenerıum Fenerbahçe Dergisi Fenerbahçe Gazetesi Fener Kart Fenerbahçe Sportif Fener TV FB.Eğitim Kurumları
Bu sitenin tüm hakları saklıdır BÄ°GA FENERBAHÇELÄ°LER DERNEĞİ    1